Roboty kartezjańskie na indywidualne zamówienie

Na rynku jest wiele rzetelnych firm, które specjalizują się w produkcji nowoczesnych robotów kartezjańskich na indywidualne zamówienie. Jest to doskonała propozycja przede wszystkim dla tych przedsiębiorców, którzy korzystają z bardzo nietypowych aplikacji.

Ekonomiczne roboty dla każdego

Największym zainteresowaniem cieszą się roboty kartezjańskie w wersji ekonomicznej. Konstrukcja tych robotów zazwyczaj bazuje na sprawdzonych modułach MLA. Jako napęd wykorzystywany jest nie tylko silnik krokowy, ale również szczotkowy i bezszczotkowy prądu stałego.

Moduły MLA są bardzo uniwersalne, dzięki czemu konstruktorzy są w stanie przygotować nawet bardzo nietypowe rozwiązania, które dopasowane są wymagań wybranych aplikacji. Najlepsze maszyny kartezjańskie w wersji ekonomicznej, mogą pochwalić się wysoką precyzją pozycjonowania na poziomie 0,1 mm.

Precyzyjne roboty do zadań specjalnych

Na wielu liniach przemysłowych najważniejszym parametrem jest olbrzymia dokładność, dlatego też precyzyjne roboty kartezjańskie cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Roboty tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko w tych firmach, gdzie niezbędna jest większa precyzja, ale również wszędzie tam, gdzie przenoszone są większe obciążenia.

Roboty z tego sektora mogą pochwalić się precyzją pozycjonowania nawet do 0,01 mm. Wybierając roboty warto zwracać uwagę nie tylko na ich precyzję, ale również na maksymalny zakres ruchu.

Wysoka dynamika

Na samym końcu warto wspomnieć o robotach kartezjańskich, które konstruowane są przede wszystkim w taki sposób, aby zapewnić odpowiednią dynamikę pracy. Roboty tego typu bardzo często bazują na nowoczesnych silnikach i napędy, które wyróżniają się wysoką dynamiką. Przyśpieszenie może osiągać nawet do 600 m/s²

Roboty tego typu doskonale sprawdzą się nie tylko w układach bramowych, ale również w zaawansowanych aplikacjach wieloosiowych. Wybranie odpowiednich robotów wcale nie jest prostym zadaniem, dlatego też większość firm, które zajmują się ich konstrukcją oferuje swoim klientom fachowe doradztwo. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że większość robotów kartezjańskich można w dowolnym momencie rozbudować, dzięki czemu znacząco zwiększy się ich funkcjonalność.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here