instruktor pływania

Każda praca ma to do siebie, że powinno się z nią wykonywać porządnie. Oznacza to spełnienie podstawowych wymogów związanych z pełnieniem czynności zawodowych. Predyspozycje zawodowe wynikające z pracy instruktora pływania w dużej mierze zależą od niego samego. Przede wszystkim musi być to osoba, która chce uczyć i sama świetnie umie pływać. Nie wystarczy jedynie być sprawnym fizycznie oraz potrafić utrzymać się na wodzie. Jako instruktor musisz znać poszczególne style oraz techniki pływackie. Jakie obowiązki zawodowe płyną z zawodu instruktora pływania oraz jakie są jego warunki pracy? Odpowiadamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/instruktor-plywania-i-predyspozycje-zawodowe-jak-wyglada-praca-instruktora-plywania/

Obowiązki zawodowe – praca instruktora pływania 

Każdy pracodawca będzie wymagał od ciebie innych cech. To, w jaki sposób będziesz pracował będzie zależało od twoich zdolności, predyspozycji oraz Twojego wieku. Dla każdej grupy musisz posiadać indywidualnie przygotowany zestaw dobranych ćwiczeń. Opracowanie ich jest już pierwszym elementem związanych z Twoją pracą. Do tego bazując na doświadczeniach musisz dobrać skuteczne metody treningowe oraz dbać o szerzenie umiejętności swoich podopiecznych. Twoi kursanci będą pełnili rolę niejako twoich uczniów. Musisz wcale monitorować ich poczynania oraz życzliwy i empatyczny sposób tłumaczyć, gdzie popełniają błąd. Przez cały czas musisz być też odpowiedzialny za ich bezpieczeństwo. Musisz mieć na uwagę to, że czasami są to osoby, które nie mają pojęcia o pływaniu. Sprzęt, który używany jest do ćwiczeń najczęściej jest własnością pływalni. Za niego też w dużej mierze jesteś odpowiedzialny.

Warunki pracy instruktora pływania

Instruktor pływania mości poważnie podejść do swojego zawodu. Odpowiada on za bezpieczeństwo podczas nauki przyszłych pływaków. Przeważnie zatrudnienie znajdzie on na pływalniach krytych lub na świeżym powietrzu. Czasami może być to szkoła, basen miejski czy zupełnie prywatne zajęcia akwenie osoby prywatne. Powinieneś być przygotowany zarówno na zajęcia grupowe jak i te indywidualne. Najczęściej pracować będziesz popołudniami i wieczorami. Wówczas większość twoich klientów będzie posiadało na to czas. Musisz pamiętać, że praca instruktora pływania wiąże się zazwyczaj z pracą w weekendy.

Zobacz też: http://www.dbamofigure.pl/w-jaki-sposob-zostac-instruktorem-plywania-uprawnienia-i-wymagania/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here