motywacja do pracy
fot. Pixabay.com

Motywowanie się do pracy to dla wielu osób trudny temat. Jak więc się do tego zabrać, aby przynosiło efekty? Czy można się skutecznie motywować do wykonywania codziennych, często trudnych lub żmudnych obowiązków? O tym piszemy w naszym najnowszym artykule. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: http://www.przejrzystapolska.pl/motywacja-do-pracy-dlaczego-jest-wazna/

Motywatory – dlaczego pracujemy?

Co nas przede wszystkim motywuje do pracy? Oczywiście, zarobki i pieniądze. To, ile ich zarabiamy wpływa na nasze podejście do wykonywanych obowiązków. Jeśli uważamy, że zarabiamy za mało, najczęściej nam tej motywacji brakuje. Wolimy narzekać na zbyt niskie zarobki niż zacząć działać tak, aby mieć szanse na awans i podwyżkę. Taka jest, niestety, nasza polska mentalność, nad którą musimy mocno pracować. Zwłaszcza, że odpowiednio zmotywowani do pracy i zaangażowani w swoje obowiązki mamy również szanse na premie czy bonusy. Inna sprawa jest taka, że jeśli uważamy, że zarabiamy zbyt mało, zawsze możemy poszukać innej pracy. Sedno jednak tkwi w tym, aby mimo wszystko nad motywowaniem samego siebie pracować zawsze, nawet jeśli uważamy, że mamy ku temu niesprzyjające warunki.

DO pracowania i angażowania się w swoje obowiązki może nas również motywować nasz zespół, atmosfera, przyjaźnie nawiązane w miejscu pracy, a także mądry i sprawiedliwy szef. Są takie miejsca pracy, do których ludzie przychodzą z uśmiechem, od samego rana pozytywnie nastawieni do czekających ich zadań. Natomiast jeśli praca kojarzy nam się z miejscem, w którym panuje kiepska atmosfera, ludzie się nie lubią, plotkują i kopią pod sobą dołki, z pewnością nie będzie nas to motywować ani do pracowania ani do wstawania z pozytywnym nastawieniem każdego ranka.

Co robić, aby być zmotywowanym do pracy?

Jeśli brakuje Ci motywacji do pracy, nawet gdy zarabiasz dobre pieniądze, a w biurze panuje przyjazna atmosfera, szukaj inspiracji i ucz się od najlepszych. Pomogą Ci w tym książki tych osób, które dobrze wiedzą jak się  motywować do osiągania coraz większych sukcesów. Takich postaci, w Polsce i za granicą dziś nie brakuje. Wiele osób zaczynało niemal od zera, a dziś są uznanymi biznesmenami, mówcami motywacyjnymi czy couchami, którzy chętnie dzielą się z nami swoimi doświadczeniami. Warto również oglądać motywacyjne filmy, w których znajdziemy bogate źródło inspiracji.

Zobacz też: http://alebutik.pl/jakie-akcesoria-przydadza-sie-seniorowi/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here