Karuzele dla dzieci

Karuzela pełni wyjątkową funkcję w łóżeczku twojego maleństwa. Jej zadaniem jest przyciągać uwagę dziecka, a tym samym zabawiać go, uspokajać i koić do snu. Dodatkowo wspiera jego rozwój ruchowy i zachęca do interakcji głosowej. Zabawka tak ważna dla twojego malucha nie może być całkowicie przypadkowa. Podpowiadamy, na jakie karuzele dla dzieci warto zwrócić uwagę!

Jakie wyposażenie powinna mieć dobra karuzela dziecięca?

Przeglądając ofertę zabawek dla niemowląt, trudno nie zwrócić uwagi na to, jak szeroka jest ta dotycząca karuzeli do łóżeczka. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorystyką, materiałem wykonania, sposobem montażu – i oczywiście funkcjonalnością. Możliwości jest naprawdę wiele, a niektóre opcje mogą cię naprawdę zaskoczyć. Wyłoniliśmy kilka najciekawszych propozycji:

  • Projekcja gwiazd – funkcja, która klasycznej karuzeli dla noworodka dodaje cech popularnego projektora; zyskujesz więc urządzenie 2 w 1. Projekcja odbywa się zwykle dzięki ukryciu lampki w górnej części karuzeli, której obudowa ozdobiona zostaje gwiazdkami wypuszczającymi w przestrzeń kształtne wiązki światła.
  • Rozbudowana pozytywka – generująca nie tylko tradycyjne kołysankowe melodie, ale także uspokajające dźwięki natury, biały szum lub kołysanki w formie śpiewanej.
  • Uniwersalne przeznaczenie – karuzele dla dzieci dzielą się zwykle na te przeznaczone do łóżeczka i osobne do wózka. Na rynku dostępne są jednak bardziej uniwersalne modele, które możesz zamontować na wiele sposobów.
  • Sterowanie przy pomocy pilota – ciekawa funkcja, dzięki której nie musisz pochylać się nad łóżeczkiem dziecka, odciągając go od zasypiania, by uruchomić pozytywkę czy projektor gwiazd.

Jaka karuzela do łóżeczka dla dziewczynki? Jaka dla chłopca?

W karuzelach na próżno szukać wyraźnego podziału na płcie. Utrzymane są zwykle w wielobarwnej kolorystyce, a zwisające pluszaki i zabawki wykonywane są przede wszystkim na wzór sympatycznych zwierzątek. W naszym zestawieniu wskazujemy więc 3 modele karuzeli do łóżeczka, które będą idealne zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca:

  • Fisher Price karuzela z projektorem 3 w 1

Model, który reprezentuje wszystkie powyższe funkcje. Poza tym, że nad buzią malucha zwisają przyjacielskie zwierzaki, zachęcając do wyciągania nóżek i rączek, to mogą dodatkowo zabawiać go piosenkami w języku polskim. Zyskujesz także możliwość uruchomienia maluchowi pokazu gwiazd, a gdy wyrośnie już ze spania w dziecięcym łóżeczku i przeniesie się do łóżka dla starszaków, to będziesz mógł postawić zabawkę także na szafce nocnej – w formie samego projektora. Karuzela daje możliwość zdalnego sterowania pilotem i wyposażona jest w kilka wersji generowanych dźwięków.

Ten model występuje także w wersji z trzema przeuroczymi misiami.

  • Fisher Price, karuzela dziecięca z serii „Przyjaciele z lasu tropikalnego”

Karuzela z pozytywką i czterema przyjacielskimi dzikimi zwierzętami: lwem, słoniem, zebrą i tropikalnym ptakiem-pozytywką. Ten ostatni zamontowany jest na górze karuzeli i umożliwia jego odpięcie. Ptaszek posiada na górze wygodny chwytak, za który starszy maluszek może wygodnie łapać zabawkę i zabierać ją ze sobą w trasę w spacerówce.

Karuzele dla niemowląt oferują dziś naprawdę wiele możliwości. Sprawdź kilka modeli – i wybierz idealny dla twojego maleństwa!

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here