Zabawki konstrukcyjne i ich znaczenie w rozwoju dziecka

Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku to co najlepsze. Sposób spędzania wolnego czasu bardzo wpływa na jego rozwój. W dzisiejszych czasach dzieci dość mocno zaabsorbowane są urządzeniami elektronicznymi, ale rodzice mogą zrobić wiele, aby tablety i smartfony nie zdeterminowały w całości ich dzieciństwa.

Nieco historii

Dzieci w różnym wieku interesują się zabawkami konstrukcyjnymi. Kiedy mogą nadać kształt swojej wyobraźni i stworzyć coś namacalnego, zwykle czują dużą satysfakcję. Dobrym materiałem ku temu są klocki LEGO, które pozwalają wykazać się dziecku własną inwencją. To kultowy produkt. Marka ta powstała w 1932 roku, borykając się z różnymi problemami, w tym dwoma pożarami, w których spłonęły zabawki drewniane. Przyspieszyło to decyzję o tym, aby zaprzestać ich wykonywania i zacząć produkcję klocków z plastiku. Ta firma rodzinna, którą zawsze zarządzał ktoś z wielką pasją to przykład tego, jak ważna jest determinacja w działaniu. Niepowodzenia duńskiej rodziny nie oznaczały klęski, ale stanowiły bodziec do ulepszeń, czego rezultatem są klocki, którymi bawią się dzieci na całym świecie, a wiele z nich to już dorosłe osoby, które wciąż z sentymentem wspominają swoje zestawy.

Uniwersalne zabawki stworzone z pasją

Zwykle kupując zestawy, możemy z nich złożyć określoną budowlę czy pojazd, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby rozwijać w dziecku kreatywność i zachęcać je do szukania nowych sposobów i budowania tego, co naprawdę będzie przynosiło mu zadowolenie. Dzieci, które bardzo lubią takie zabawy potrafią dość mocno się w nie angażować. Jest to dobry sposób na to, aby maluch rozwijał swoje zdolności motoryczne. Układanie klocków Lego sprzyja koncentracji, która przydaje się w szkole. Część rodziców lubi spędzać czas ze swoimi dziećmi na konstruowaniu różnych budowli. Najczęściej jednak dzieci przychodzą do nas z ukończonym projektem, o którym z wielką pasją mogą opowiadać. Ważne jest wtedy, aby ich pochwalić i zachęcić do dalszych starań.

Gdzie kupować klocki LEGO w korzystnych cenach? Niektórym rodzicom może się wydawać, że Lego to droga zabawka. Tak naprawdę jednak to ponadczasowy wybór, który nigdy nie nudzi się dzieciom. Zazwyczaj dostępne są w wielu sklepach stacjonarnych i internetowych, ale warto szukać promocji, podczas których możemy liczyć na duży rabat. W wolnych chwilach dzieci mogą zająć się klockami, które pozwolą im również opanować emocje i wyciszyć się. Dostępna jest linia Duplo dla najmłodszych dzieci, która pokazuje, że nigdy nie jest za wcześnie na kształtowanie rozwoju malucha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here