okularki pływackie

W XXI wieku niemal wszystkie dyscypliny sportowe uległy reorganizacji. Zawodnikom do osiągania sukcesów nie wystarczy już tylko talent. Kilkuosobowy sztab szkoleniowy czuwa nad każdym elementem treningu, tak aby sportowiec mógł maksymalizować swoje wyniki. W procesie kształtowania atletów pierwsze skrzypce zaczęła odgrywać technologia. Stała się ona nieodzowną częścią sportu. Bez niej nie byłoby możliwe pokonywanie kolejnych granic ludzkich możliwości.

Niezachwiana tafla wody

Mogłoby się wydawać, że w sporcie, jakim jest pływanie technologia nie powinna odgrywać kluczowej roli. W końcu pływak po wskoczeniu do basenu zostaje sam na sam z żywiołem, jakim jest woda. Nie jest to takie jednoznaczne. Bardzo ważnym elementem w osiąganiu lepszych wyników jest strój zawodników. Koncerny produkujące stroje kąpielowe prześcigają się w coraz to nowszych technologiach. W grę wchodzi oczywiście jego budowa i struktura. Odpowiedni dobór materiałów daje zawodnikom komfort poruszania się w wodzie, natomiast źle dobrany strój mógłby spowalniać pływaka. Co prawda mowa tutaj być może o setnych częściach sekundy, ale biorąc pod uwagę małe różnice czasowe na mecie, zdobycie chociaż takiej przewagi nad konkurentami może przyczynić się do sięgnięcia po złoto największych sportowych imprez na świecie.

Widzę jak przez mgłę?

Kolejnym kluczowym elementem pływackiego dekalogu jest wzrok. Zawodnik przez cały czas trwania wyścigu musi kontrolować swoją pozycję względem rywali. Co więcej w zależności od stylu, w jakim płynie, w odpowiednim momencie musi wykonać zwrot. Często ten ruch jest dość ekwilibrystyczny dla zgromadzonych na trybunach kibiców. Pływak musi zatem w momencie dopłynięcia do murku skupić się na jak najlepszym wykonaniu ruchu, który może spowodować, że zyska minimalną przewagę nad konkurentami. Aby dobrze wykonać tę czynność zawodnik musi posiadać dobre pole widzenia. Zatem kolejnym niezbędnym elementem w stroju pływaka są okulary.

Medal na mrugnięcie oka

Dobór odpowiednich okularów pływackich nie jest łatwym zadaniem. Zawodnik musi dobrać sprzęt, który będzie mu idealnie pasować na głowę. Nie uciskał w żadnym miejscu, tak aby mógł się w 100% skupić na zadaniu, jakim jest dopłynięcie na pierwszej pozycji. Co więcej technologia również jest obecna w okularach pływackich. Są one wykonane z jak najlepszych materiałów. Ich kształt również nie pozostaje bez znaczenia. Kluczowym wyznacznikiem i zadaniem, jakie muszą spełnić okularki pływackie podczas zawodów jest zapewnienie dobrej widoczności. Wbrew pozorom nie jest to takie łatwe i oczywiste. W wodzie bardzo łatwo okulary mogą zaparować i tym samym sprawić dyskomfort pływakowi. Zadaniem specjalistów jest odpowiedni dobór, jak i wykonanie okularów pływackich, tak aby przyczyniły się one do osiągania przez sportowca jak najlepszych rezultatów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here