Właściwości prozdrowotne kwasów omega-6

Otaczające nas rośliny czasami potrafią zaskakiwać składnikami, jakie posiadają w swoich nasionach, łodygach, owocach czy kwiatach. Tak naprawdę to dopiero poznajmy wiele roślin, z którymi mamy do czynienia od wieków. Przykładem jest, chociażby wiesiołek. Przyglądając się dokładniej składnikom tej niezwykłej rośliny można dostrzec obecność prozdrowotnych kwasów nienasyconych Omega-6. Szczególnie dużo tych kwasów znajduje się w nasionach wiesiołka. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami odnośnie prozdrowotnego wpływu kwasów Omega-6 na nasz organizm.

Omega-6 – Gdzie występuje?

Zanim zaczniemy opowiadać o prozdrowotnych właściwościach kwasów wielonienasyconych Omega-6 chcemy zaznaczyć, gdzie można ich szukać. Oto przykładowe źródła:

– nasiona, liście i łodygi wiesiołka, olej sojowy, kukurydziany oraz słonecznikowy,pestki dyni, słonecznika i sezamu,migdały, orzechy ziemne,awokado.Warto włączyć powyższe składniki do codziennej diety.

Na co wpływają kwasy Omega-6?

Omawiane tutaj kwasy są szeroko wykorzystywane w medycynie oraz w kosmetologii jako doskonałe środki poprawiające kondycję włosów, skóry oraz paznokci. Wspomniany już wcześniej olejek z wiesiołka jest przykładem preparatu, który stanowi bazę do produkcji wielu kosmetyków zawierających duże ilości kwasów Omega 6. Wspomniane kwasy omega 6 występują również w postaci doustnych kapsułek wzmacniających strukturę skóry i włosów. Oeparol to marka, która słynie z wysokiej jakości kapsułek zawierających duże ilości kwasów, o których tutaj mowa. Zawarte w oleju z wiesiołka kwasy omega 6 szczególnie dobrze wpływają na nawadnianie skóry, jej ujędrnienie oraz poprawę elastyczności. Po systematycznym spożywaniu wspomnianych kapsułek można też zauważyć poprawę kolorytu skóry.

Przeglądając produkty marki Oeparol można znaleźć w ofercie także pomadki zawierające omawiane tutaj kwasy wielonienasycone. Używanie tejże pomadki wzmocni delikatną skórę naszych ust, zapobiegnie jej pękaniu przy niesprzyjającej aurze oraz w przypadku uszkodzeń doprowadzi do regeneracji naskórka.

Kwasy Omega 6 a wpływ na włosy

Stosując szampony, odżywki czy maski zawierające omawiane tutaj kwasy, można doprowadzić do wzmocnienia struktury włosa. Nasze włosy staną się gęstsze, grubsze, wzmocnione oraz odporne na wypadanie. Kapsułki z kwasami Omega 6 również poprawią kondycję włosów, ale to nie wszystko. Dodatkową zaletą jest to, że suplementacja omawianymi składnikami poprawi pracę naszego układu nerwowego, wzmocni nasze serce, pomoże zredukować zły cholesterol oraz zapobiegnie procesom starzenia się komórek. Mówiąc w skrócie – taka suplementacja sprawi, że będziemy dłużej cieszyć się pięknym wyglądem oraz dobrym zdrowiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here