Rumianek dla noworodka

Bóle brzucha u noworodków, są niezwykle często spotykane. Spowodowane są zazwyczaj gromadzącymi się w przewodzie pokarmowym gazami, co wynika z niedostatecznego rozwinięcia układu trawiennego dziecka. Rodzice noworodka oddaliby w tym czasie wszystko, aby choć w najmniejszy sposób pomóc swojemu maluchowi.

Dobrym rozwiązaniem na ból brzucha u noworodka, jest podawanie herbatki z rumianku. Rumianek dla noworodka od kiedy można go podawać, o to najlepiej zapytać lekarza pediatrę, przy najbliższej wizycie. To naturalny środek, który pozwoli na złagodzenie bólów brzucha u dziecka. Rumianek działa spazmolityczne, czyli rozkurczająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego dziecka. To właśnie skurcz mięśni gładkich, jest najczęstszą przyczyną występowania bólu brzucha.

Noworodek ma bardzo ograniczony wachlarz leków, które mógłby przyjmować w razie bólu brzuszka, dlatego tak ciężko pomóc jest takiemu małemu dziecku w jego dolegliwościach. Innym dobrym pomysłem, na złagodzenie bólów brzucha u noworodka, jest podawanie herbatek z kopru włoskiego lub specjalnych mieszanek, zawierających przykładowo koper, rumianek i jeszcze inne zioła, działające rozkurczowo, co może dać jeszcze lepszy efekt rozkurczowy i złagodzi ból u dziecka.

W aptekach dostępne są także specjalne kropelki, które można podawać noworodkom na dolegliwości bólowe, związane z bólem brzuszka w wyniku gromadzących się gazów. Krople są wygone w użyciu i łatwo jest je zaaplikować dziecku, a wielu rodziców chwali ich skuteczność. Zioła, z których sporzdza się herbatki, to także sprawdzony sposób, którego używały jeszcze nasze mamy i babcie i już wtedy wiedziały, że takie napary mogą pomóc noworodkowi. Warto jednak, przed podaniem tak maleńkiemu dziecku, jakichkolwiek ziół, skonsultować się z lekarzem lub z farmaceutą w aptece, gdyż nigdy nie wiemy, czy dokładnie te zioła, które chcemy podać, można stosować u tak małych dzieci. Zawsze warto to sprawdzić, zwłaszcza jeśli to nasze pierwsze dziecko i wcześniej nigdy nie mieliśmy do czynienia z takimi sprawami.

Jedno jest pewne, ból brzucha u noworodka, to sprawa niecierpiąca zwłoki i warto szukać skutecznych metod, aby choć trochę go uśmierzyć. Pomoże to zarówno dziecku, ale także i rodzicom, bo zaoszczędzi nieprzespanych godzin w nocy, kiedy dziecko płacze. Również sąsiedzi takiego malucha będą wdzięczni, gdyż im także często ten płacz się udziela. Zioła do zaparzania dla dzieci, mogą być dostępne w różnych postaciach, przykładowo w formie fiksów, gdzie wystarczy jedynie zalać torebkę zawierającą mieszanką gorącą wodą lub w postaci wysuszonych ziół, które dozuje się za pomocą łyżeczki. W tym drugim przypadku, wysuszone zioła, najlepiej jest umieścić w zaparzaczu, aby móc potem łatwo oddzielić napar od niepotrzebnych fusów. Bez względu na to, jaką formę wybierzemy, pamiętajmy, aby sprawdzić wcześniej, przed podaniem dziecku, jego temperaturę, gdyż zbyt gorący napar może wyrządzić dziecku większe szkody, zamiast mu pomóc. Temperaturę herbatki, najlepiej sprawdzać na swoim przedramieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here