Herbatka dla noworodka

Pierwszym pokarmem dla noworodka, a tym samym pierwszym jego napojem po urodzeniu, powinno być mleko matki. To najlepsze co można dać noworodkowi od pierwszych dni jego życia. Niestety z różnych względów, matki nie mogą karmić często swoim pokarmem więc sięgają po mleko zastępcze, dostępne w aptece. I tak przez pierwsze dni, tygodnie, miesiące, mleko stanowi jedyny pokarm, jak i płyn, które dziecko przyjmuje.

Z czasem, kiedy maluch dorasta, wprowadza się do jego jadłospisu coraz to nowe pokarmy, a także płyny. Pokarmy, to początkowo pojedyncze warzywa czy też owoce, starte na bardzo drobnej tarce, tak by dziecko mogło je z łatwością połknąć. To wspaniały widok, jak dziecko po raz pierwszy próbuje nowych pokarmów, krzywi się wtedy i robi dziwne i śmieszne grymasy twarzy, bo przecież to dla niego totalna nowość.

Herbatki dla noworodka także wprowadza się z czasem, Szczególnie są one przydatne w okresie, kiedy dziecko cierpi z powodu gazów, gromadzących się w jego przewodzie pokarmowym. Bardzo popularne do podawania dla dziecka w tym okresie, są herbatki z kopru włoskiego, które przyrządzały dla swoich dzieci już nasze babcie i wiedziały, że takie herbatki mogą pomóc maluszkowi i znacznie zmniejszyć jego cierpienia, wywołane gazami.

Obecnie w aptekach dostępne są przeróżne herbatki dla niemowlaków, zarówno te, które są typowo dedykowane na ból brzuszka, jak i zwykłe herbatki, służące do dopajania dziecka, kiedy nie pije ono już tylko mleka. Trzeba przecież urozmaicać jego smaki i wprowadzać cały czas nowości do jego jadłospisu. Warto jednak pamiętać, że dziecko nie ma bardzo wyostrzonego smaku i rzeczy, które dla nas wydają się być mdłe i niedobre, dziecku mogą bardzo smakować. Tak samo jest w przypadku herbatek. Dlatego też nie zaleca się dosładzania ich dodatkowo cukrem, nawet jeśli wydają nam się kwaśne lub bez smaku. Jeżeli dziecko od małego nie nauczy się słodkiego smaku, to tym lepiej dla niego, gdyż później najprawdopodobniej będzie rzadziej sięgać po słodycze, dlatego nie należy słodzić herbatek dla niemowlaków. Herbatka dla noworodka od kiedy ją zastosować, to już zależy od rodziców i indywidualnych potrzeb każdego dziecka.

Warto próbować herbatek na ból brzuszka u noworodka. To nie tylko wspomniany koper włoski, ale też różnego rodzaju mieszanki, przykładowo zawierające anyż, kminek i inne przydatne zioła. Mieszanki ziół jako herbatki dla noworodków, są bardzo popularne i jeżeli zapytamy o nie w aptece, na pewno dostaniemy coś skutecznego, co bardzo może pomóc naszemu dziecku, nie ma przecież nic gorszego dla młodych rodziców, jak płacz maleńkiego dziecka z powodu bólu brzuszka.

Z pewnością noworodek wymaga wiele cierpliwości, a rodzice muszą uzbroić się w nią, zanim całkiem się do niego przyzwyczają. Tak to już jest, że nikt od razu nie rodzi się specjalistą w żadnej dziedzinie, tak samo opieki nad dzieckiem i zdolności określania jego potrzeb, trzeba się nauczyć, Wszystko przyjdzie z czasem i niczego nie da się przyspieszyć, a spokój, może być najlepszą radą dla młodych rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here