Ogród w stylu boho

Przydomowa przestrzeń powinna pozwalać spędzać czas wolny przy zachowaniu optymalnego komfortu. Latem jest to idealne miejsce na wypoczynek, zabawę albo spotkania w gronie rodziny i przyjaciół. Ogrodowe aranżacje coraz częściej nawiązują do atmosfery sielskiej, swobodnej, nieco wiejskiej, bo właśnie taki klimat daje totalny relaks. Jeśli chcesz uzyskać oazę spokoju we własnym ogródku, postaw na jego wyposażenie w stylu boho. Jest on nie tylko przytulny i wygody, ale też niezwykle modny. Poznaj go lepiej. 

Styl boho w ogrodzie – podstawowe elementy 

Magiczny, nieco orientalny i na pewno swobodny. Tak w dużym skrócie można określić boho styl w ogrodowej przestrzeni. Jego podstawą jest wyposażenie praktyczne, chociaż ważne są również konkretne dekory, a nawet ogrodowa roślinność. Wybierz ratanowe meble w dobrej cenie. Najlepiej sprawdzą się te w naturalnym, słomianym odcieniu, chociaż możesz też postawić na inną kolorystykę. Dzisiaj producenci mebli ogrodowych oferują meble czarne czy brązowe z ratanu. Sam ratan przypomina naturalną wiklinę, ale wykazuje znacznie lepsze właściwości praktyczne. Jest odporny na deszcz, łatwo utrzymać go w czystości, jest trwały, nie odbarwia się, a meble są lekkie, dzięki czemu można je przestawiać, ale jednocześnie idealnie stabilne. 

Styl boho lubi też mnogość materiałowych dekorów. W ogrodzie sprawdzi się juta, bawełna, len. Ogrodowa przestrzeń powinna być jasna i przestronna, skąpana w bieli i odcieniach beżu. 

Udekoruj ogród w stylu boho 

Okazuje się, że meble w ogrodzie mogą stanowić jednocześnie jego ozdobę. Wybieraj ogrodowe huśtawki, plecione leżanki i hamaki, fotele i pufy. Nie zapomnij o mniejszych akcentach dekoracyjnych, jak lampiony, gliniane donice na ogrodową roślinność, pledy z chwostami, wazony na kwiaty cięte, lniane podstawki na stół. 

Styl boho, chociaż nawiązuje do natury i ekologii, nie musi być stonowani i nudny. Warto postawić na wzory i różne struktury. Wybieraj poduchy w pasy, ornamenty, geometryczne figury, w ogrodzie sprawdzi się też welur, wyroby z imitacji betonu albo naturalnego drewna. 

Ważną rolę w boho ogrodzie odgrywa również oświetlenie. Zainwestuj w girlandę z żarówkami, które dają ciepłe i żółte światło, doskonale sprawdzą się też lampki solarne i małe latarenki. 

Świetną ozdobą ogrodu w stylu boho będą też kwiaty i krzewy. Wybieraj te jednoroczne i wieloletnie, niektóre z nich mogą być zimozielone. 

Jak widać, ogródek w stylu boho z łatwością może przypominać sielską działkę na wsi, nawet wtedy, gdy funkcjonuje w miejskiej przestrzeni. Okazuje się, że właśnie taki klimat przydomowej strefy pozwala najlepiej się odprężyć. Nigdy nie zapominaj jednak o jakości wszystkich elementów wyposażenia ogrodu. Wyposażenie musi być trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Dzięki temu już po zimie znowu możesz wypić świeżo mieloną, aromatyczną kawę na tarasie utrzymanym w lekkim, przytulnym klimacie boho.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here