5 zwierząt, które można hodować w małym mieszkaniu

Małe mieszkanie nie musi wcale być przeszkodą dla osób marzących o własnym zwierzaku. Wystarczy zdecydować się na pupila, dla którego niewielki metraż nie stanowi problemu. Należy też pamiętać o tym, żeby nowy domownik nie przeszkadzał sąsiadom. Wybór potencjalnych podopiecznych wbrew pozorom jest naprawdę spory. Sprawdź, jakie zwierzęta będą czuć się dobrze nawet w dość niedużym mieszkaniu.

Kot

Choć koty mają dość sporą potrzebę przestrzeni, to postrzegają świat nieco inaczej niż ludzie. Niewielki metraż mieszkania nie jest dla nich problemem, jeśli mają dostateczną ilość miejsca w płaszczyźnie pionowej. Oznacza to, że wystarczy zadbać o obecność szafek o różnych wysokościach czy też stojak z półkami na kilku poziomach, żeby zwierzak był szczęśliwy. AquaelZoo, sklep zoologiczny we Wrocławiu, ma w swojej ofercie specjalne drapaki, w których oprócz półek na pupila czeka wiele innych atrakcji np. kryjówki bądź piłki zawieszone na sznurku. Taki kilkupoziomowy gadżet może być dla kota prawdziwym centrum rozrywki, a jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca.

Chomik

Chomiki to zdecydowanie jedne z najlepszych zwierząt dla właścicieli niedużych mieszkań. Ogromne znaczenie mają w tym przypadku ich wymiary — popularne gryzonie są mniejsze niż np. szczury, króliki czy też świnki morskie. Ich klatki zajmują zatem stosunkowo niewiele miejsca, choć oczywiście warto dać zwierzakowi możliwie jak najwięcej przestrzeni. Dodatkowo chomiki potrzebują mniej czasu poza klatką, a ich wybieg nie musi być duży. Co więcej, zdecydowania większość tych sympatycznych zwierzaków nie wymaga towarzystwa innych osobników bądź wręcz za nim nie przepada.

Rybki

Jedną z największych zalet rybek bez wątpliwości możliwość dostosowania rozmiaru akwarium do wielkości mieszkania. I choć należy raczej unikać trzymania ryb w małej kuli, to w ofercie sklepu online AquaelZoo można bez problemu znaleźć np. prostokątne zbiorniki o pojemności 50 bądź nawet 25 litrów. Mniejsze akwarium powinno oczywiście oznaczać skromniejszą hodowlę. Nadal można jednak cieszyć się codziennym widokiem zwierząt, co z pewnością ma korzystny wpływ na psychikę człowieka.

Żółw

W mniejszych mieszkaniach problemem nie powinno być również wygospodarowanie przestrzeni dla żółwia. Należy jednak raczej postawić na mniejsze gatunki, co pozwoli na zapewnienie pupilowi więcej miejsca w terrarium. Sporą zaletą sympatycznych gadów jest to, że choć wymagają regularnych spacerów, to przechadzki powinny odbywać się na naturalnym podłożu. W ten sposób nie trzeba martwić się problemem wygospodarowania miejsca na wybieg.

Pies

Wbrew pozorom psy nie są zakazanym zwierzęciem w przypadku małego mieszkania w bloku. Decyzja o wyborze rasy powinna być jednak bardzo dobrze przemyślana. Przede wszystkim należy raczej zrezygnować z dużych psów i czworonogów wymagających dużej dawki ruchu. Lepiej też omijać głośne, często szczekające rasy, które mogą powodować konflikty z sąsiadami. Strzałem w dziesiątkę może okazać się np. leniwy buldog francuski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here