5 miejsc, w których nie może zabraknąć autoklawu

0
1056

Autoklaw jest uznawany za jedno z najskuteczniejszych urządzeń służących do sterylizacji różnego rodzaju przedmiotów. Jego zalety zostały docenione w wielu branżach, w których higiena odgrywa ważną rolę. Dzięki sterylizatorowi można bowiem usunąć z narzędzi pracy mikroorganizmy, które stanowią zagrożenia dla zdrowia pracowników i klientów. Sprawdź, gdzie może przydać się profesjonalny autoklaw.

Salon kosmetyczny

Niski poziom higieny w gabinecie kosmetycznym to antyreklama, która może skutecznie odstraszyć potencjalne klientki. Jednocześnie taka sytuacja może wzbudzić zainteresowanie Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Należy pamiętać, że polskie prawo nakłada na salony kosmetyczne obowiązek sterylizacji narzędzi wykorzystywanych podczas zabiegów. I choć można zlecić taką usługę zewnętrznej firmie, to autoklaw zamówiony na activeshop.com.pl może zwyczajnie okazać się szybszym, łatwiejszym i tańszym rozwiązaniem.

Gabinet stomatologiczny

Zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego w gabinecie stomatologicznym to absolutna podstawa. Narzędzia, z których korzysta dentysta, mają kontakt z wydzielinami i krwią pacjentów, co zawsze oznacza potencjalne ryzyko kontaktu z groźnymi bakteriami i wirusami. Sterylizacja instrumentów dentystycznych jest obowiązkowa w każdej dziedzinie stomatologii. Podczas zakupów warto upewnić się, że wybrany autoklaw medyczny posiada niezbędne certyfikaty jakości i spełnia wymogi Sanepidu i Urzędu Dozoru Technicznego.

Salon fryzjerski

Dla niektórych osób sporym zaskoczeniem może być fakt, że salon fryzjerski również należy do miejsc objętych obowiązkiem sterylizacji narzędzi mogących naruszać ciągłość tkanki podczas zabiegu. Nieprzestrzeganie prawa może skończyć się poważnymi konsekwencjami prawnymi w szczególności wtedy, gdy w wyniku zaniedbania doszłoby do sytuacji, w której klient zaraziłby się np. gronkowcem. Warto zatem zaopatrzyć się we własny autoklaw, zwłaszcza że niektóre urządzenia z oferty sklepu online ActiveShop mogą nawet być ozdobą salonu.

Studio tatuażu

Podczas wykonywania tatuażu skóra jest nakłuwana, co niesie ze sobą potencjalne ryzyko kontaktu krwi klienta z patogenami groźnymi dla jego organizmu. Brak sterylizacji narzędzi przed kolejnym zabiegiem może narazić klienta na zakażenie np. wirusem HIV, który ginie dopiero w temperaturze 60 stopni Celsjusza. Z tego powodu każdy właściciel salonu tatuażu powinien przeprowadzać sterylizację w profesjonalnym autoklawie bądź zlecić ją odpowiedniej firmie.

Gabinet SPA

Podczas różnego rodzaju zabiegów w gabinecie odnowy biologicznej narzędzia mają bliski kontakt ze skórą klienta i możliwe jest w związku z tym naruszenie ciągłości tkanek. W związku z tym miejsca oferujące usługi SPA również są zobowiązane do profesjonalnej sterylizacji przyrządów używanych np. do masażu, pedicure czy też depilacji. Dotyczy to oczywiście jedynie narzędzi wielorazowego użytku. Produktów jednorazowych nie trzeba umieszczać w autoklawie, należy jednak pamiętać o ich prawidłowym zutylizowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here