Kiedy wyjść z noworodkiem na spacer?

To, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer po raz pierwszy, zależy oczywiście od decyzji rodziców. Niektórzy bardzo chcieliby jak najszybciej zacząć spacerować z maluchem i czekają na to z niecierpliwością. Są też rodzice, którym w ogóle się do tego nie spieszy i nie wychodzą z domu z dzieckiem nawet przez dwa tygodnie po porodzie! W takim razie, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer? Co zalecają współcześni pediatrzy i specjaliści? W dzisiejszych czasach większość rodziców jest świadoma, że z pierwszym spacerem nie trzeba wcale długo czekać. Wręcz przeciwnie, trzymanie dziecka w domu przez długi czas jest wręcz niewskazane! Kiedy wyjść z noworodkiem na spacer? Już po kilku dniach, oczywiście jeśli pogoda jest w miarę stabilna i pozwala na to. Wiadomo też, że ma pierwszy spacer dziecko musi być odpowiednio ubrane. Każda mama powinna wiedzieć, że takiego maluszka należy ubierać cieplej, niż siebie samego, gdyż jego skóra jest znacznie delikatniejsza i bardziej wrażliwa!
Niektórzy rodzice nie wiedzą, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer, gdyż nie mają jeszcze dużego doświadczenia z dziećmi i dopiero muszą zdobyć tę wiedzę. Pomóc im mogą liczne poradniki dla świeżo upieczonych rodziców, a także rozmowa z lekarzem czy położną.
Pierwsze spacery zazwyczaj wiążą się z wieloma emocjami. Młoda mama jest dumna, że w końcu może pochwalić się swoim maluszkiem. Kiedy wyjść z noworodkiem na spacer? Czy można to zrobić już w pierwszym tygodniu życia dziecka? Większość lekarzy jest właśnie za takim postępowaniem i pochwała szybkie wychodzenie z maluszkiem, nawet jeśli na zewnątrz panują zimowe temperatury! To oczywiste, że wówczas trzeba odpowiednio ubrać dziecko i ochronić jego skórę specjalnym kremem.
Rodzice powinni dobrze wiedzieć, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer. Najlepiej zapoznać się z takimi informacjami jeszcze przed narodzinami malucha, aby być już przygotowanym. Większość mam czyta różnego rodzaju poradniki, a także rozmawia z innymi kobietami, aby wiedzieć, jak postępować z nowo narodzonym maluszkiem. Dzięki temu doskonale wie, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer, jak go wtedy ubrać i co zrobić, aby najlepiej wspierać jego odporność już od pierwszych dni życia. Odpowiednie przygotowanie i duża wiedza zaczerpnięta od bardziej doświadczonych kobiet, pozwala mamie świetnie zająć się dzieckiem.
Warto wiedzieć, kiedy wyjść z noworodkiem na spacer i jak go do tego przygotować. Takie spacery są wyjątkowo ważne, gdyż wspierają układ immunologiczny malucha, dzięki czemu będzie on bardziej odporny na atakujące że wszystkich stron wirusy! Dlatego właśnie dziecko powinno spędzać jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu, nawet jeśli pogoda nie jest idealna, a temperatura dość niska. Kiedy wyjść z noworodkiem na spacer? Nie warto czekać z tym przez długi czas! Dla dobra dziecka, najlepiej jest wyjść chociaż na kilka minut już w pierwszym tygodniu jego życia, a potem stopniowo wydłużać ten czas. Miesięczne niemowlę może już spędzać nawet kilka godzin na zewnątrz, jeśli pogoda jest sprzyjająca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here