Ile zjada noworodek karmiony piersią?

To, ile zjada noworodek karmiony piersią, zależy od kilku istotnych czynników. Przede wszystkim, od jego wieku oraz wagi. Łatwo można się domyślić, że maluch, który ma tydzień i waży zaledwie 3 kg, nie je tak dużo jak ten, który ma miesiąc i osiągnął już wagę 5 kilogramów. Niełatwo jest określić, ile zjada noworodek karmiony piersią i czy jest to dla niego wystarczająca ilość. Przecież nie jest możliwe, aby zobaczyć, jaką ilość mleka wypija. Znacznie łatwiej jest, kiedy mama ściąga mleko do butelki i w ten sposób karmi niemowlę. Dzięki temu może zaobserwować, jaką ilość jest dla niego wystarczająca. Ile zjada noworodek karmiony piersią? W pierwszych dniach życia, nie potrzebuje on dużo. Początkowo mleko mamy jest bardzo tłuste i wartościowe, dzięki czemu maluch szybko się najada. Kiedy jest nieco większy, jego potrzeby także stopniowo rosną. To, ile zjada noworodek karmiony piersią, uzależnione jest także od jego indywidualnych potrzeb. Nieco więcej piją chłopcy o dużej wadze, a mniej drobne dziewczynki.
Mama karmiąca powinna pamiętać, że istotna jest nie tylko ilość, ale również jakość! Dlatego powinna szczególnie zadbać o prawidłową dietę i dostarczanie wszystkich niezbędnych składników odżywczych, dzięki którym jej pokarm będzie bardziej wartościowy.
Każda mama powinna wiedzieć, ile zjada noworodek karmiony piersią. Dzięki tej wiedzy, będzie świadoma tego, o ile więcej sama powinna jeść. Kobieta karmiąca musi spożywać większą ilość kalorii, niż przed zajściem w ciążę. Jest to nawet 600- 700 kalorii więcej! W ten sposób może być pewna, że nie tylko nie zabraknie jej mleka, ale sama również dostarczy sobie wystarczającą ilość energii oraz składników odżywczych. Wiedząc, ile zjada noworodek karmiony piersią, może zadbać o odpowiednią dietę. Powinna też koniecznie pamiętać o tym, że nie jest to dobry moment na odchudzanie. Wręcz przeciwnie, jest ono wręcz zabronione! Mama która zmaga się z dodatkowymi kilogramami po ciąży, powinna raczej postawić na zdrowe odżywianie, niż niskokaloryczną dietę.
Ile zjada noworodek karmiony piersią w ciągu jednego dnia? Miesięczne dziecko potrafi już wypić około 700 ml dziennie! Dlatego niezwykle istotne jest to, aby kobieta karmiąca nie tylko odpowiednio się odżywiała, ale także wypijała dużo płynów, najlepiej oczywiście wody i niewielkiej ilości stuprocentowych, wartościowych soków. Owoce i warzywa powinny być dla niej podstawą diety.
To, ile zjada noworodek karmiony piersią, zależy oczywiście od jego wieku. Czteromiesieczne dziecko wypija już sporo więcej od takiego, które niedawno przyszło na świat! Już wkrótce mleko przestanie mu wystarczać i zacznie spożywać swoje pierwsze posiłki, takie jak papa z marchewki lub ziemniaków. Zależnie od tego, ile zjada noworodek karmiony piersią, tyle przybiera na wadze. Jeśli lekarz stwierdzi, że maluch przybiera za mało, może zaproponować dokarmianie go mlekiem modyfikowanym, które uzupełni karmienie naturalne i pozwoli dziecku przybierać więcej. Zdarza się, że mama ma zbyt mało pokarmu, aby wykarmić dziecko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here