Ile pieluszek zużywa noworodek?

Ilość pieluszek, jaką zużywa noworodek w ciągu doby, to temat do dyskusji dla wielu młodych mam. Rodzice wymieniają się takimi podstawowymi informacjami, ponieważ nie chodzi tu jedynie o kwestie ekonomiczne, ale głównie o potrzeby dziecka. Każdy chce, by jego maluch czuł się możliwie jak najbardziej komfortowo. Mokra pielucha z pewnością nie sprzyja dobremu samopoczuciu dziecka, dlatego powinno się zmieniać ją odpowiednio często. Czasami młodzi i niedoświadczeni rodzice po prostu nie do końca wiedzą, jaka ilość pieluszek dziennie jest optymalna i wskazana, aby dziecko było zadbane, szczęśliwe i zadowolone.

Ta kwestia nie jest tak oczywista, jakby się mogło wydawać na pierwszy rzut oka. Każde dziecko jest inne, wymaga innej opieki, indywidualnego podejścia i obserwacji. To, jak często należy je przewijać, jest uzależnione od mnóstwa czynników. Dzieci inaczej jedzą, mają inne tempo przemiany materii, ich organizmy znacznie się od siebie różnią. Nie oznacza to jednak, że nie można kierować się pewnymi ustaleniami. Pomocą służą specjaliści tacy jak: pediatra, lekarz czy położna. Mają oni za sobą odpowiednie doświadczenia i lata rutyny, na pewno można polegać na ich zdaniu. Podpowiedź ze strony bardziej obeznanych w temacie mam, również jest cenna. Jeśli dołożymy do tego baczną obserwację swojego malucha, z pewnością uda nam się odnaleźć złoty środek.

Zatem ile pieluszek zużywa noworodek w ciągu dnia? Zależy to oczywiśćie od wieku dziecka. Przyjmijmy, że noworodkiem dziecko jest do ok. 2. miesiąca życia. Przez pierwsze 4 tygodnie powinno dziennie zużywać ok. dziesięciu pieluszek. Potem stopniowo, z miesiąca na miesiąc, liczba ta może maleć o jedną pieluszkę na dzień. Na podstawie badań oraz licznych analiz, pediatrzy twierdzą, że będzie to 12 pieluszek dziennie. Jest to oczywiśćie jedynie średnia, ponieważ każde dziecko wymaga odmiennego traktowania. Są maluchy, które trzeba przewijać znacznie częściej. Zdarza się, że w wyniku chorób lub rozmaitych innych dolegliwości, liczba pieluszek musi być nawet podwojona. Ale są też dzieciaczki, które można przewijać rzadziej. Zależy to również od stopnia wrażliwości i delikatności niemowlęcia. Bywa, że dziecko nie odczuwa dużego dyskomfortu, ponieważ pieluszka dobrze izoluje wilgoć od skóry. Można wówczas nieco przyoszczędzić na pieluszkach.

Warto jednak pamiętać, że kluczową kwestią jest zdrowie dziecka. To, ile pieluszek zużywa noworodek, zależy głównie od jego potrzeb. Zbyt długie zwlekanie z przewijaniem, może zakończyć się bolesnym podrażnieniem delikatnej skóry noworodka. Lepiej zmieniać pieluszkę częściej niż narazić dziecko na dodatkowe nieprzyjemności. Aby zapewnić sobie i dziecku maksimum komfortu, dobrze jest wybrać możliwie jak najlepsze pieluszki. Istnieje wiele możliwości, nie jest wcale powiedziane, że najdroższa opcja będzie najbezpieczniejsza. Trzeba dobrze się rozglądać i analizować z czego są produkowane dane pieluszki, czy materiał dobrze chłonie wilgoć, czy nie istnieje ryzyko alergii. Ważne jest również to, czy pieluszka posiada wystarczające zabezpieczenia przed wydostaniem się wilgoci na zewnątrz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here