Wkładka do fotelika

Podróże z noworodkiem wymagają specjalnego fotelika oraz ogromnej cierpliwości i determinacji. Noworodek często jest niecierpliwy w podróży i płacze, co może bardzo utrudniać podróże, szczególnie te na większe odległości. Aby podróżować z noworodkiem, bez wątpienia należy się do tego dobrze przygotować. Przede wszystkim taka podróż raczej wymaga drugiej osoby, która będzie cały czas siedzieć koło noworodka. Na dłuższe trasy, podróż jedynie z samym noworodkiem nie jest dobrym pomysłem i może być wręcz niebezpieczna.

Osoba, która pilnuje noworodka, musi być wyposażona w szereg różnych przedmiotów, takich jak zabawki, jedzenie czy też picie, które podaje dziecku w zależności od jego potrzeb. Dobrze jest i w sumie zazwyczaj jest to konieczne, by robić sobie odpowiednio długie przerwy na trasie, aby dziecko, jak i kierowca mogli sobie odpocząć. Także karmienie dziecka, powinno odbywać się podczas postoju, a nie, gdy samochód się porusza, ponieważ istnieje ryzyko, że dziecko może się zakrztusić.

Fotelik dla dziecka, powinien spełniać wszelkie standardy i posiadać wymagane certyfikaty. Warto taki sprzęt dobrze sprawdzić przede wszystkim zakupić go u sprawdzonego producenta, który gwarantuje najwyższą jakość. Bezpieczeństwo dziecka powinno być przecież priorytetem i nie ma co na nim w żaden sposób oszczędzać. Zazwyczaj każdy fotelik posiada także specjalną wkładkę. Rodzice często zastanawiają się kiedy wyjac wkladke dla noworodka z fotelika. Najlepiej jest to zrobić, kiedy wyraźnie widzimy, że dziecko nie mieści się w foteliku. Wyjęcie wkładki sprawi, że w foteliku zrobi się jakby więcej miejsca i będzie mógł on dzięki temu, jeszcze przez jakiś czas posłużyć naszemu maluszkowi.

Oczywiście jak dziecko podrośnie, trzeba wymienić fotelik na zupełnie inny. Pierwszy fotelik, w którym zazwyczaj podróżuje noworodek, często jest dołączony do zestawu, który kupuje się razem z wózkiem. Jednak jest do opcja maksymalnie na 2 lata życia dziecka, a czasem i wcześniej trzeba fotelik wymienić na większy, dostosowany do wzrostu i wagi dziecka. Nie ma co zwlekać z wymianą fotelika. Za mały fotelik dla dziecka, może być utrapieniem w podróży i sprawić, że nie będzie ona komfortowa dla dziecka. Niewygodny fotelik może być więc przyczyną płaczu i jeśli nie mamy pojęcia, dlaczego dziecko wciąż płacze, jeśli wydawać by się mogło, że ma wszystko, czego mu potrzeba, warto pomyśleć o tym, czy czasami jego fotelik nie jest zbyt mały, a przez to niewygodny.

Kiedy dziecko będzie już naprawdę duże, do jazdy samochodem wystarczy już tylko zwykła podkładka. Jednak na ten moment będzie trzeba sporo poczekać i w tym czasie maluch z pewnością zdąży zużyć kilka dobrych fotelików. W końcu nic nie przychodzi tak szybko i bez wysiłku. Początkowo więc podróżując z dzieckiem, trzeba się trochę pomęczyć i nastawić na to, że podróż nie będzie usłana różami, a noworodek na pewno będzie płakał. Jednak do wszystkiego można się przyzwyczaić i z pewnością zarówno rodzice, jak i noworodek po jakimś czasie polubią wspólne podróże.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here