Mleko modyfikowane dla noworodka

Mleko modyfikowane to czasem jedyna możliwość, aby wykarmić noworodka. Zdarza się bowiem, że noworodek, który żywi się jedynie mlekiem matki, nie przybiera prawidłowo na wadze i często zwyczajnie jest głodny. Wtedy eksperci z dziedziny żywienia noworodków, zalecają ich karmienie z użyciem mleka modyfikowanego. Jest ono odpowiednio dobrane tak, aby zapewnić dziecku odpowiednią ilość kalorii.

To ile mleka modyfikowanego podawać noworodkowi zależy dokładnie od tego, ile ma on miesięcy. Karmienie noworodka może początkowo odbywać się co kilka godzin, ale często młode mamy robią to na wyczucie, kiedy po prostu wiedzą, że ich dziecko jest głodne. Przygotowanie mleka modyfikowanego jest niezwykle proste. Wystarczy odmierzyć odpowiednią ilość proszku mleka modyfikowanego i rozpuścić go w przegotowanej wodzie.

Za każdym razem, kiedy podajemy dziecku takie mleko, należy bezwzględnie sprawdzić jego temperaturę, nalewając niewielką kroplę na swoje przedramię. W tym miejscu skóra jest niezwykle czuła, zawiera większa ilość receptorów niż każde inne miejsce ciała. Dlatego też powinniśmy wyczuć bez problemów, że mleko jest zbyt gorące lub że nadaje się w sam raz do picia dla dziecka. Zbyt gorące mleko oczywiście jest bardzo niebezpieczne dla dziecka, gdyż może zwyczajnie je poparzyć, ale też może nabrać ono niechęci do mleka podawanego z butelki. Może to być później spory problem dla rodziców, jeśli dziecko karmione sztucznym mlekiem nie będzie chciało ssać z butelki. Rodzice, którzy przeszli taki problem ze swoimi pociechami, wiedzą jak ciężko przekonać noworodka do ponownego ssania z butelki.

Sztuczne mleko, jak nazywa się potocznie mleko modyfikowane, to wspaniały wynalazek współczesnych czasów. Można się tylko domyślać, ile problemów i to jak wielu rodzin, rozwiązał ten przełomowy produkt. Często bowiem zdarza się, że matki mają zbyt mało pokarmu, czym żalą się na różnego rodzaju forach internetowych czy też w czasopismach dla młodych mam. To naprawdę jest problem i kto go nie przerabiał, nigdy tak naprawdę nie zrozumie matki, która nie ma wcale lub ma za mało pokarmu. Sztuczne mleko idzie na ratunek takim kobietom, a przede wszystkim ich dzieciom.

To także rozwiązanie wręcz idealne dla pań, które po ciąży wcale nie zamierzają spędzić z dzieckiem kilku lat w domu i od razu zamierzają wrócić do pracy, po zaledwie kilku miesiącach przerwy. Wtedy powoduje się farmakologiczne zaprzestanie u nich laktacji, bo przecież mleko wyciekające z piersi, byłoby dużym utrudnieniem i niewygodą podczas codziennego dnia w pracy. Wtedy opiekunka czy też inna osoba wyznaczona do opieki nad dzieckiem, podaje mu mleko modyfikowane. Jest to ogromna szansa dla kobiet, które macierzyństwo, chciałyby połączyć jednak z karierą zawodową. To przecież nic złego, że matka chce pracować, mając małe dziecko, a mleko modyfikowane to niezwykłe ułatwienie dla niej i całego otoczenia, które zajmuje się dzieckiem. To współczesny wynalazek idealny wręcz dla aktywnych kobiet, dający nowy wymiar współczesnego macierzyństwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here