Co ile karmić noworodka?

Dzieci rozwijają się i dorastają bardzo szybko. Zanim się obejrzymy będą już chodzić do szkoły i zdobywać coraz więcej wiedzy i umiejętności. Każdy rodzic chce, aby jego pociecha miała wszystko, co potrzebne będzie do prawidłowego funkcjonowania. Dbamy o potrzeby naszych maluchów, a także sprawiamy im szczęście. Ważne jest, żeby poświęcać dziecku jak najwięcej czasu, a także sprawić, by zawsze mogło na nas liczyć. Pomagajmy mu w rozwiązywaniu problemów oraz pozwólmy mu poznawać świat już od pierwszych chwil jego życia.
Noworodek szczególnie w pierwszych dniach potrzebuje karmienia w małych ilościach, ale bardzo często. Co jaki czas karmić noworodka? Szkraba karmić najlepiej co około 2 godziny. Jeżeli w tym czasie smacznie śpi, należy spokojnie go obudzić i podać mleko, ponieważ na początku bardzo ważne jest, aby dziecko było prawidłowo odżywione. Z biegiem czasu wszystko się bardziej ustabilizuje, a dziecko będzie mogło przyjmować coraz większe porcje. Dzięki temu nie trzeba będzie karmić malucha co 2 godziny. Z początku może być to bardzo uciążliwe, jednak trzeba się przestawić na taki tryb życia. Bez względu na wszystko pamiętajmy, że robimy to dla dobra naszego malucha.
W późniejszym czasie noworodka należy karmić tak często, jak będzie się tego domagał. Zauważymy to poprzez charakterystyczne „cmokanie”, niespokojne ruchy a także, że gdy weźmiemy go na ręce, to będzie odwracał się w stronę pokarmu. Dzięki temu od razu zauważymy czego potrzebuje dziecko. Wszelkich porad i wskazówek warto zaczerpnąć także u lekarza pediatry. Pokieruje on nas jak prawidłowo karmić oraz zapewnić wszelkie dogodne warunki naszemu małemu dziecku. Nie wszystko wiemy od razu, dlatego warto obserwować wymagania noworodka, a także kierować się instynktem. Jeżeli czegoś nie będziemy pewni, możemy poradzić się doświadczonych osób wśród rodziny lub znajomych. Ciekawe artykuły znajdziemy również w książkach, poradnikach i na forach internetowych. Ludzie bardzo często dzielą się swoimi przeżyciami i doświadczeniami, dlatego warto poznać także opinie innych.
Na początku wszystko może wydawać się nieco skomplikowane i wymagające dużego wkładu pracy. Z czasem przyzwyczaimy się, że oprócz zadbania o siebie, będziemy musieli na co dzień troszczyć się też o dziecko. Szybko się przyzwyczaimy i nie będziemy sobie wyobrażali innego życia. Ważne jest aby przy tym nie zaniedbywać swoich obowiązków. Warto w miarę możliwości jak najwięcej wysypiać się i odpoczywać. Opiekę nad dzieckiem powinno sprawować oboje rodziców, każdy ma swoje zadania. Pomagajmy sobie nawzajem a także twórzmy rodzinne relacje. Dzięki temu dorastające dziecko będzie wiedziało, że w każdej chwili może liczyć na rodziców. Szczęśliwa rodzina to najcenniejszy skarb dla każdego z nas. Warto zadbać o jak najlepsze relacje oraz o to, by nie kłócić się z powodu opieki nad dzieckiem. Każdy powinien poświęcać mu tyle czasu, ile tylko może.
Dzięki zainteresowaniu rodziców i troszczeniu się o wszystkie sprawy, dziecina będzie rosnąć jak na drożdżach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here