Kąpiel noworodka - jak kąpać dziewczynkę?

Kiedy rodzi się dziecko, nasze życie wywraca się do góry nogami, ale w jak najbardziej pozytywnym sensie. Warto zatem wiedzieć, jak np. powinniśmy kąpać noworodka. Przygotowanie kąpieli dla noworodka może okazać się nie lada wyzwaniem, jeśli nie będziemy wiedzieli, w jaki sposób do tego podejść. Sprawdźmy zatem, jak kąpać noworodka dziewczynke i na co zwrócić największą uwagę, jeśli chodzi o przygotowanie takiej kąpieli.

Przede wszystkim – wybór odpowiedniej wanienki

To, od czego powinniśmy zacząć, jeśli chodzi o odpowiednie przygotowanie kąpieli dla noworodka, to oczywiście wybór jak najlepszej wanienki. Powinna w odpowiedni sposób zabezpieczać główkę noworodka, jak również pozwalać nam na bezpieczne trzymanie naszego dziecka. Warto też zwrócić uwagę na stabilność wanienki. Im bardziej będzie ona stabilna, tym mniejsza szansa na to, że zwyczajnie się ona wywróci. To jednak nie wszystko, na co koniecznie powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli mowa o przygotowaniu kąpieli dla naszego noworodka. Co zatem jeszcze będzie miało dla nas znaczenie?

Po drugie – odpowiednia temperatura wody

Kolejną kwestią, którą musimy wziąć pod uwagę, kiedy przygotowujemy kąpiel dla naszego noworodka, jest to, aby woda, którą nalejemy do wanienki, miała jak najlepszą temperaturę. Co to dokładnie oznacza? Pamiętajmy, że skóra noworodka jest bardzo wrażliwa. W związku z tym, nie możemy dopuścić do tego, aby woda w wanience była za gorąca. Z kolei jeśli będzie ona zbyt zimna, może dojść do wychłodzenia organizmu naszego malucha, a co za tym idzie – do wywołania poprzez takie działanie infekcji. Woda, w której zamierzamy kąpać naszego malucha, powinna być zatem ciepła, ale nie gorąca.

Zadbaj o odpowiednie mydło

Kolejnym etapem, jeśli chodzi o przygotowanie kąpieli dla noworodka jest wybór najlepszego mydełka dla naszego malucha. Na rynku, mamy bardzo duży wybór różnego rodzaju płynów do kąpieli dla noworodków, jak również mydełek, które są dla takich maluchów przeznaczone. Stąd też, bardzo często zadajemy sobie pytanie, dotyczące tego, które z nich będą najlepsze dla naszego dziecka. Ciężko wskazać tutaj markę, czy producenta. To, czym bezwarunkowo powinniśmy się kierować, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej jakości mydełka dla naszego dziecka, to fakt, aby było ono bezpieczne dla jego skóry. Powinniśmy zatem zadbać o to, aby nie uczulało. Tym samym, świetnie sprawdzają się tutaj zarówno płyny do kąpieli, jak i mydełka, które oznaczone są jako hipoalergiczne.

Miękki, ciepły ręcznik

Ostatnim elementem, jeśli chodzi o przygotowanie kąpieli dla naszego noworodka, jest wybór odpowiedniej jakości ręcznika, którym otulimy nasze dziecko po kąpieli. Ręcznik, powinien być możliwie jak najmilszy i jak najdelikatniejszy w dotyku. Oczywiście chodzi tutaj o to, aby w żaden sposób nie podrażnił on skóry naszego malucha. Koniecznie powinniśmy zadbać też o to, aby dobrze chłonął wilgoć. Tym samym, będziemy w stanie bardzo szybko wysuszyć naszego maluszka i ubrać w miękkie i ciepłe ubranka do spania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here