Co kupić dla noworodka?

Prezent dla nowo narodzonego dziecka to spore wyzwanie. Bo co kupić w obecnych czasach, kiedy każde dziecko, ma już właściwie wszystko? Rodzice, którzy oczekują dziecka, zazwyczaj bardzo skrupulatnie przygotowują się na moment, kiedy ich pociecha przyjdzie na świat i dużo wcześniej kupują wszystkie, potrzebne rzeczy. Co kupić noworodkowi w prezencie, aby się to przydało i nie było tylko zbędnym balastem na półce?

Uniwersalnym prezentem, który zazwyczaj zawsze się przyda są ubranka. To nic, że rodzice maluszka na pewno mają już przygotowane dla niego ciuszki. Ubranka zawsze się przydadzą, a jeśli nie to przecież obdarowani, mogą je przekazać komuś innemu w prezencie, na pewno mają taką osobę, a jeśli nie, to jak urodzi się im dziecko, na pewno kogoś takiego poznają. Ubranka warto dobrać pod względem wieku i oznaczeń, które są zazwyczaj na metce. Warto też orientować się ile wzrostu może mieć taki przeciętny noworodek, gdyż często to właśnie wzrost jest zaznaczony na metce ubranka. Standardowe ubranka, które przydadzą się właściwie w każdym domku, gdzie jest noworodek to śpiochy. Tych nigdy dość, to bardzo wygodne ubranie, które rodzice często zakładają maluchowi do spania, ale nie tylko. Przecież w domu może chodzić w końcu w czym tylko zechce. Śpiochy można dostać zarówno w wersji z krótkim, jak i z długim rękawem, co warto dostosować w zależności od pory roku, w jakiej odwiedzamy maleństwo.

Innym ciekawym pomysłem na prezent dla noworodka może być kocyk lub też inne okrycie, które przyda się dla niego po kąpieli, przykładowo ręcznik lub malutki szlafroczek. To także bardzo uniwersalne prezenty, które zawsze się przydadzą i powinny sprawić zadowolenie rodzicom maluszka.

Przydatne mogą okazać się też śliniaczki, które przydadzą się w późniejszym okresie, kiedy dziecko zacznie przyjmować pokarmy stałe oraz różnego rodzaju grzechotki, które pozwolą umilić czas maluszkowi i zabawić go, kiedy będzie płakała z różnych powodów.

Ciekawym pomysłem na prezent, są też różnego rodzaju akcesoria edukacyjne. Być może noworodek jest jeszcze zbyt mały, aby w pełni je docenić, ale bez obaw, jego rodzice z pewnością będą wiedzieli, w jakim momencie ich użyć. Maty edukacyjne dla dzieci, są teraz bardzo popularnym gadżetem. Na takiej macie, można bardzo wygodnie położyć dziecko, kiedy my przykładowo jesteśmy zajęci obowiązkami domowymi. Ma ono tam różne ciekawe rzeczy, które są dołączone do maty, przykładowo grzechotki, piszczałki i malutkie lusterka. Oczywiście wszystko wykonane jest tak, że z pewnością jest bezpieczne, jeśli tylko posiada wszelkie wymagane certyfikaty obowiązujące zabawki dla małych dzieci. Warto na nie zwracać uwagę przy zakupie zabawek i wszelkiego sprzętu dla dzieci, gdyż chodzi tu w końcu o bezpieczeństwo, które dla rodziców malucha powinno być priorytetem. Inną ciekawą zabawką edukacyjną, a jednocześnie fajnym prezentem, jest karuzela. Sprawdzi się ona już dla noworodka. Będzie on ćwiczył dzięki niej wodzenie wzrokiem za przedmiotami i jednocześnie prawidłowe skupianie swojej uwagi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here