Wyprawka dla noworodka

Kasia została młodą mamą. Jeszcze przed porodem nie wiedziała wielu rzeczy, zastanawiała się, np. od kiedy widzą noworodki, jak często karmić dziecko i wiele innych. Obawy były zrozumiałe, jednak teraz Kasia ma już dużą wiedzę i podpowiada, jak skompletować odpowiednio wyprawkę dla noworodka. Pierwszą rzeczą jest łóżeczko. Następnie leżaczek, który może posłużyć nawet do dwóch lat. Jest wygodny, łatwo się go składa i nietrudno go przewieźć, ma również regulację i zapięcie. Kolejna rzecz to nosidełko, dzięki któremu można nosić dziecko na plecach. Będzie ono niezwykle pomocne dla rodziców, którzy lubią podróże i chcą je odbywać razem z maluszkiem, ale także w codziennym życiu, jak na przykład wyjście do sklepu.
Bardzo przydadzą się również chusteczki nawilżane, najlepiej jak najbardziej naturalne oraz poduszka do karmienia, która znacznie ten proces ułatwia i sprawia, że jest o wiele wygodniej oraz specjalne maty do przewijania.
Przydatne są także kocyki do przykrywania i otulania dziecka czy rożek (noworodki lubią być ciasno otulone, są wtedy spokojniejsze) oraz smoczek i butelka, a do kąpieli i przemywania oczywiście wanienka, a także między innymi patyczki, sól fizjologiczna, gąbka do kąpieli, delikatny żel do mycia. Do pielęgnacji natomiast oliwka do nawilżenia ciała.
Jeśli chodzi o ubranka, należy zwrócić uwagę na komfort dziecka. Leży ono najczęściej na plecach lub brzuszku, więc trzeba sprawdzić czy nie ma w tych miejscach guzików lub innych niewygodnych elementów. Najlepszym wyborem będą ubranka nie te zakładane przez głowę, ale rozpinane kopertowo, które bez problemu można założyć na maluszka. Ubrania powinny być uszyte z naturalnych materiałów, np. z czystej bawełny. Skóra w nich oddycha, dziecko nie poci się, a na jego ciele nie widać potówek. Nie należy kupować zbyt wielu rzeczy – noworodek szybko może wyrosnąć z ubranek w rozmiarze 56.
Nie możemy zapomnieć również o pieluszkach, ręcznikach i pampersach. Dużo bezpieczniejsze dla skóry dziecka będą pieluszki już kiedyś używane i przeprane kilkanaście razy niż te dopiero co zakupione, gdyż zawierają wtedy różne substancje, które mogą być szkodliwe dla tak delikatnej skóry.
Wózek jest bardzo ważnym elementem wyprawki. Następnie możemy wybrać do niego dodatki, takie jak folia przeciwdeszczowa czy dodatkowy śpiworek oraz wiele, wiele innych.
Dla młodej mamy przydatny będzie laktator, szczególnie na początku, kiedy potrzebna jest pomoc w rozbudzeniu laktacji. Przydaje się zarówno wtedy, gdy mleka jest za mało jak i za dużo.
Ważną czynnością jest także spakowanie torby do szpitala, a najlepiej dwóch – w jednej rzeczy potrzebne mamie, a w drugiej – noworodkowi. Najważniejsze rzeczy najlepiej umieścić na wierzchu, żeby mieć do nich ułatwiony dostęp. Dla mamy potrzebne będą: pidżama lub koszula do karmienia, klapki pod prysznic, podpaski poporodowe, przybory toaletowe, ręczniki, szlafrok. Dla dziecka natomiast: pieluszki tetrowe, małe ręczniki, pampersy, kocyk, chusteczki nawilżane, rożek oraz butelka ze smoczkiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here