Ubieramy noworodka - jakie ubrania na zimę?

Kiedy oczekujemy dziecka, staramy się bardzo dobrze przygotować do tego wydarzenia. Kompletujemy wyprawkę, dbamy o to, aby nasz noworodek miał zapewnione wszystko, czego w tych pierwszych miesiącach życia, będzie potrzebował najbardziej. Jako rodzice, chcemy, aby nasze dziecko rozwijało się w prawidłowy sposób oraz – aby było zdrowe. Aby zapewnić jak największy komfort naszego dziecka, musimy wiedzieć nie tylko co podać mu do jedzenia, ale też np, w co ubierać noworodka zimą. Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie proste zadanie, jak mogłoby się początkowo wydawać. Jakie zatem ubrania będą wskazane do tego, aby ubrać w nie noworodka zimą? Sprawdźmy, jak to wygląda!

Przede wszystkim – niezbędne elementy zimowej garderoby niemowlaka

Zacznijmy od tego, jak prezentują się niezbędne elementy garderoby naszego niemowlaka, jeśli chodzi o zimę. Zacząć należy od tego, aby kupić odpowiedniej jakości kombinezon. To on bowiem zapewni naszemu noworodkowi odpowiednie ciepło. Kiedy jednak wybieramy kombinezon dla naszego dziecka, zadbać powinniśmy przede wszystkim o to, aby kombinezon posiadał warstwę przepuszczającą powietrze. Owszem, musi być on możliwie jak najcieplejszy, jednakże z drugiej strony, zadbać musimy też i o to, aby nie przegrzać noworodka. Stąd, jest już bardzo prosta droga do tego, aby nasze dziecko zachorowało. Wybór odpowiedniego kombinezonu, to jednak nie tylko wybranie odpowiedniej jakości materiału, ale i rozmiaru. Musimy mieć na względzie to, że nasze dziecko będzie rosło bardzo szybko – szczególnie w tych pierwszych miesiącach życia. Należy zatem zadbać o to, aby kombinezon, np. po miesiącu nie okazał się za mały. Lepiej kupić nieco większy, aniżeli kłopotać się w połowie zimy z kupnem nowego kombinezonu.

Czapeczka dla niemowlaka

Kolejnym elementem, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego ubrania dla naszego noworodka na zimę, jest zakup czapeczki. Podobnie, jak ma to miejsce w przypadku wyboru kombinezonu, nie powinna być ona zrobiona z materiału, który może powodować potliwość skóry głowy dziecka. Warto też zadbać o to, aby materiał, z którego wykonana jest czapeczka dla noworodka, był możliwie jak najdelikatniejszy. Najlepiej, jeśli czapka naszego niemowlęcia będzie wykonana z naturalnych tkanin. Wówczas, mamy gwarancję tego, że tkanina taka nie wywoła żadnych, niepożądanych reakcji alergicznych.

Rękawiczki – nie zapomnij o nich!

Kiedy mówimy o ubrankach dla noworodka na zimę, w żadnym wypadku nie możemy zapominać o zakupie odpowiedniej jakości rękawiczek. To one bowiem zabezpieczą dłonie naszego maluszka przed wychłodzeniem. Podobnie, jak w przypadku zakupu czapeczki dla noworodka, tak samo w przypadku kupna rękawiczek, powinniśmy zadbać o to, aby były one jak najdelikatniejsze, ale jednocześnie – bardzo ciepłe. Rączki niemowlęcia powinny być możliwie jak najlepiej zabezpieczone przed zimnem.

Oczywiście kiedy wychodzimy z noworodkiem na spacer, nie możemy zapominać o tym, aby smarować mu skórę kremem, który zapobiegnie jej odmarzaniu – mowa o policzkach i nosie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here