plecak czy torba, co lepsze dla dziecka?

Wybór odpowiedniej torby lub plecaka dziecięcego do szkoły jest niezwykle ważną decyzją, która nie powinna być odkładana na ostatnią chwilę. Przedmiot, który wybierzemy powinien być nie tylko ładny, ale i funkcjonalny. Przede wszystkim powinien być wygodny dla dziecka oraz skonstruowany tak, by nie nadwyrężać kręgosłupa dziecka.

Jaką wybrać torbę szkolną?

Gdy zdecydujemy się na zakup torby szkolnej, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii, takich jak:

  • wielkość oraz kształt, ma znaczenie podczas wyboru idealnej torby szkolnej dla dziecka. Torba powinna być odpowiednio duża, tak by była w stanie pomieścić wszystkie potrzebne książki. Torba powinna mieć również szerokie wejście, by nie było problemu z włożeniem do niej największych książek lub zeszytów.
  • szerokość paska, przedmiot w którym dzieci noszą książki, ma zazwyczaj dość spore obciążenie. W przypadku torby szkolnej, to obciążenie spada tylko na jedno ramię i powoduję ucisk na mięśnie dziecka. Zastanawiając się nad modelem torby, wybierzmy taką, która ma szeroki pas. Szerszy pas ma mniej negatywny wpływ, na kręgosłup dziecka.

Torebki i plecaki dziecięce do szkoły

  • wygląd, jest ważny dla każdego dziecka. Tutaj ma znaczenie kolor, kształt, grafika. Najlepszym rozwiązaniem jest pozwolenie dziecku na samodzielny wybór odpowiedniej torby.
  • cena, nie jest to najważniejszy aspekt, jednak ma wpływ na jakość. Jeżeli wybierzemy najtańszą torbę, musimy liczyć się z tym, że jest ona wykonana z gorszych materiałów i na pewno posłuży dziecku krócej.

Jakie cechy, powinien posiadać odpowiedni plecak szkolny?

Odpowiednio dobrany plecak powinien:

  • mieć prawidłowo wyprofilowany i usztywniony tył, jest to podstawowa cecha każdego dobrego plecaka. Usztywnienie i wyprofilowanie odpowiada za komfort podczas noszenia plecaka. Dodatkowo prawidłowo ciężar rozkłada się na kręgosłupie.
  • mieć szerokie oraz miękkie szelki, gdy wybierzemy plecak, który ma zbyt cienkie i sztywne szelki będą one wbijały się w ramiona dziecka i powodowały dyskomfort oraz nawet otarcia.
  • mieć odpowiednią ilość przegródek i kieszonek, dzięki temu zawartość plecaka będzie odpowiednio uporządkowana.
  • mieć wzmocnione dno, gdy dno będzie wykonane z wytrzymałego materiału, szybko się nie zniszczy, a zawartości plecaka je nie zniekształci.

Przeczytaj też: http://alebutik.pl/portfele-i-saszetki-dzieciece-czy-dziecko-powinno-je-posiadac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here