Spodnie Adidas – czy tylko dla dresiarzy?

0
1494

Ekscentryczny, trochę nieuporządkowany, ale przede wszystkim wygodny – tymi cechami charakteryzuje się streetwear, czyli styl uliczny, który wymyka się spod wszelkich schematów. Sztywne spodnie na kant ustępują miejsca luźnym spodniom Adidas, a grzeczne marynarki – oversize’owym bluzom i niedbale zarzuconym na ramiona kurtkom. Modę uliczną stworzono po to, aby się nią bawić. I generalnie, im oryginalniejsza jest stylówka, tym lepszy jest jej odbiór. Streetwear stawia bowiem na indywidualność. Nie obowiązuje w nim zasada koła barw. To przestrzeń, w której można wyrazić samego siebie i dać upust własnym wariacjom modowym.

Spodnie Adidas jako najgorętszy hit

Po latach nieobecności, dresowe spodnie Adidas ponownie wyszły na ulicę, niejako szturmując streetwearowy świat mody. Noszą je niemal wszyscy, od zwykłych Kowalskich  po najbardziej rozpoznawalne osobistości związane z branżą modową. Nikogo zatem nie dziwi ta zmiana frontu, albowiem styl retro lubi powracać i na nowo przeżywać swój renesans. I choć w stylu ulicznym liczy się indywidualność, to jednak motorem napędowym stają się międzynarodowe wzorce. A w nich królują wspomniane wcześniej spodnie Adidas, będące źródłem inspiracji i paletą możliwości nie do kopiowania, ale aranżowania wedle własnego gustu.

Jak to się zaczęło?

Początkowo w spodniach Adidas chodzili wyłącznie ci, którzy szukali sposobów na wyróżnienie się. Dziś wygląda to nieco inaczej. Zrewolucjonizowały modę uliczną, z impetem wchodząc do mainstremu. Współcześnie występują w bogatej plejadzie kolorów, wzorów i materiałów, zaspokajając oczekiwania wielu miejskich subkultur i odzwierciedlając ich młodzieńczość i bunt.

Kilka powodów ich rosnącej popularności

Chętnie noszone zarówno przez mężczyzn, jak i kobiety spodnie Adidas skrywają w sobie wiele atutów. Oprócz tego, że są modne, to przede wszystkim nakręcają typowo retro stylówkę. Wielu osobom przywołują lata wczesnego dzieciństwa, kiedy to święciły triumfy, więc wyglądają tak, jakby zostały żywcem wyjęte właśnie z tego okresu.

Co więcej, stanowią bazę do tworzenia zarówno męskich, jak i damskich streetwearowych zestawień. Są ciekawą odskocznią dla obcisłych sukienek czy spotykanych na każdym roku jeansów. Dlatego chętnie noszą je również dziewczyny, jako dodatkowy atut wskazując na optyczne wyszczuplenie i wydłużenie nóg. W szczególności, kiedy będą utrzymane w klasycznym, czarnym kolorze. Zastosowane długie, wąskie paski w spodniach Adidas dadzą efekt smukłości i wysportowanej sylwetki. Nie wspominając już o ogromnej uniwersalności.  Czarne spodnie to klasyki, które podkręcą letnie, jak i jesienne stylówki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here