Przeszczep włosów FUE – na czym polega

Nowoczesne metody przeszczepu włosów pozwalają na uzyskanie bardzo dobrych efektów i poprawę nie tylko urody, ale i samopoczucia. Aktualnie największym powodzeniem cieszą się przeszczepy włosów metodą FUE. Co warto o nich wiedzieć?

Czym jest przeszczep włosów metodą FUE?

Kliniki specjalizujące się w transplantacji włosów pozwalają pacjentom na przywrócenie gęstości włosów. Aktualnie jedną z najpopularniejszych metod zabiegowych tego typu jest przeszczep włosów FUE, czyli follicular unit extraction.

Przeszczep włosów metodą FUE to złożona procedura, która polega na przeszczepianiu poszczególnych zespołów mieszkowych, czyli mieszków włosowych, które są pobierane pojedynczo, a potem pojedynczo transplantowane w miejsca biorcze. Podczas jednego zabiegu dochodzi do przeszczepienia nawet 2000 zespołów mieszkowych.

W przypadku tej metody przeszczepu włosów nie dochodzi zatem do pobrania paska skóry, jak ma to miejsce w przypadku innej metody określanej jako FUT lub STRIP. Pojedyncze zespoły mieszkowe są wprawdzie bardziej czasochłonne w pobraniu i wszczepieniu, ale zabieg ten pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów!

Zalety metody przeszczepu włosów FUE:
– wysoka skuteczność zabiegu – przeszczep włosów FUE cechuje się bardzo wysoką skutecznością wynoszącą nawet do 96 proc., lekarz może dobrać też najlepsze mieszki do transplantacji,
– doskonałe efekty – rezultaty po przeszczepie włosów tą metodą są bardzo naturalne – odrastające włosy są gęste,
– brak widocznych blizn – przeszczep włosów metodą FUE powoduje powstanie jedynie niewielkich mikroblizn, które nie są zauważalne,
– znieczulenie miejscowe – zabieg wykonuje się w małoinwazyjnym znieczuleniu miejscowym, które zapewnia brak dolegliwości bólowych,
– możliwość pobrania mieszków z różnych miejsc – przeszczep włosów FUE może polegać nie tylko na pobraniu włosów ze skóry głowy, ale także innych partii ciała, na przykład spod pach, z brody czy z torsu (metoda BHT),
– krótki czas rekonwalescencji – wynikający z braku dużych blizn, do codziennej aktywności można powrócić już następnego dnia.

Gdzie można wykonać przeszczep włosów metodą FUE?

Dzisiaj z metody przeszczepu włosów FUE korzysta wiele klinik, które działają także w Polsce. Z ich adresami można zapoznać się już teraz przez internet.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here