Lalki interaktywne- oznaką naszych czasów

Postęp techniczny wkracza w każdą dziedzinę życia i nie da się go zatrzymać. Jest on widoczny zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych gospodarczo. A jego głównym motorem napędowym jest chęć wynalezienia czegoś zupełnie nowego. Choć to trochę zaskakujące, to największa rewolucja nastąpiła wśród przemysłu zabawkowego. Dajmy na to taka Japonka czy Chinka już nie bawi się lalką Barbie, jak to bywało kiedyś. Obecnie najpopularniejsze są lalki interaktywne. Ich wyjątkowość polega na tym, że niewiele różnią się od prawdziwych niemowląt.

Podobnie jak one wymagają uwagi i opieki ze strony właściciela. Gdy się ich nie nakarmi, płaczą i to coraz głośniej. Mają w swoim wyposażeniu specjalne butelki, przez które podawany jest pokarm. Trzeba także zmieniać im pieluchę, bo one sikają i robią kupki. Ich nastoletnie mamy muszą mocno wczuć się w swoją rolę, gdyż ich nie da się wyłączyć. Nie można też nimi rzucać, gdyż to grozi całkowitym zepsuciem. Ta niewinna zabawa jest tak naprawdę imitacją życia rodzinnego. Nastolatki muszą traktować lalki jak żywe noworodki, to znaczy być dla nich czułe, przytulać je czy usypiać. W grę wchodzą też spacery na świeżym powietrzu. Taką lalkę należy wsadzić do wózeczka i przypiąć pasami. Musi być ona odpowiednio ubrana, to znaczy mieć ładne ubranie, parasol i okulary przeciwsłoneczne.

Oczywiście ma ona również swój domek. Trzeba uczciwie przyznać, że taka imitacja nie wiele różni się od oryginału. Domek dla lalek posiada trzy kondygnacje. Na parterze zwykle znajduje się kuchnia i łazienka. Na pierwszym piętrze jest salon i pokój dzienny, natomiast na ostatnim piętrze jest poddasze. W takim ślicznym domku może przebywać więcej lalek, toteż dziewczynki często bawią się wspólnie. Wraz z nimi urządzają takie domowe przyjęcie. A co można robić na takim niby balu. Wiele rzeczy. W salonie można wyprawić ucztę, z wieloma smakołykami- których będą próbowały nie tylko podopieczne, ale ich właścicielki. Można również zorganizować konkurs piękności, podczas którego lalki będą prezentowały swoje przepiękne kreacje wieczorowe i gustowne fryzury. Wygrywa oczywiście ta, którą szanowne jury uzna, za najpiękniejszą.

Nowoczesne lalki różnią się jeszcze tym od poprzedniczek, że potrafią wypowiadać więcej niż jedno słowo. Właśnie ta cecha przyciąga do nich takie tłumy małych dziewczynek. Lalka to w dzisiejszych czasach taki miniaturowy robot. W niczym nie przypomina kukły, którą była kiedyś. Zresztą teraz jest wykonana w całości z plastiku, a nie jak kiedyś, z trociny i materiału. Koszt takiego interaktywnego, cudeńka wcale nie jest mały. Na jego zakup mogą sobie pozwolić jedynie ludzie zamożni. Próbują oni w ten sposób, wynagrodzić córkom chroniczny brak czasu. Dziewczynki staja się przez to coraz bardziej rozpieszczone i żądają coraz droższych prezentów. Rodzicom to w żaden sposób nie przeszkadza, bo zagłuszają w ten sposób własne wyrzuty sumienia. Dzieciak, który dostaje takie odlotowe zabawki, jest też lubiany przez rówieśników. A popularność w szkole to też ważna sprawa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here