Jak zadbać o swoją przyszłość

Mimo że w Polsce pensje cały czas rosną, to nie każdy Polak ma oszczędności. Niestety oszczędzanie nie jest łatwe. Wiele osób próbowało odkładać pieniądze na koncie osobistym, ale w końcu i tak te środki zostały przeznaczone na jakiś cel konsumpcyjny. Ciekawym rozwiązaniem dla osób, które nie tylko chcą dbać o swoje oszczędności, ale i o zdrowie czy nawet życie, jest ubezpieczenie oszczędnościowe. Taka polisa z jednej strony zapewnia nam ubezpieczenie na życie, a z drugiej długoterminowy plan oszczędzania pieniędzy na dowolny cel.

Jak działa ubezpieczenie oszczędnościowe?

Mamy tutaj do czynienia z produktem, który pełni kilka funkcji. Przede wszystkim jest to dodatkowe ubezpieczenie, które nie jest obowiązkowe. A zatem sami możemy zdecydować, czy będzie nam potrzebne albo w jakim zakresie będziemy chcieli się ubezpieczyć. Ubezpieczenie oszczędnościowe polega na tym, że łączymy tu podstawowe ubezpieczenie na życie oraz polisę oszczędnościową. Zatem chronimy swoich bliskich oraz jeszcze możemy oszczędzać i odkładać pieniądze na realizację dowolnego celu.

Nie tylko indywidualne ubezpieczenie na życie możemy wybrać w tym pakiecie. Z powodzeniem możemy zawrzeć dodatkowe umowy, w ramach których ubezpieczymy się od następstw nieszczęśliwych wypadków, ciężkich chorób czy choćby pobytu w szpitalu. W takim razie możemy nie tylko chronić przyszłość swoich bliskich i oszczędzać, ale i dbać o swoje zdrowie. Nikt nie może z całą pewnością powiedzieć, że nigdy nie zachoruje czy że zawsze będzie ostrożny i nie ulegnie wypadkowi. Jeśli tylko to możliwe, warto więc rozszerzyć polisę o potencjalne zdarzenia, które i nam mogą się przytrafić.

Ubezpieczenie oszczędnościowe pozwala nam nie tylko zapewnić sobie i bliskim bezpieczeństwo, ale też odkładać środki na przyszłość. Można odkładać nawet minimalną akceptowaną stawkę, a po 10 latach uzbieramy całkiem sporo. Do tego firmy ubezpieczeniowe wypłacają premie, a więc razem z nimi nasze oszczędności będą nie tylko bezpiecznie przechowywane, ale też pomnożone.

Czy warto posiadać dodatkowe ubezpieczenie?

Zdecydowanie warto. Ubezpieczenie indywidualne na przykład na życie czy od następstw nieszczęśliwych wypadków daje nam po prostu poczucie bezpieczeństwa. Gdy coś złego się stanie, wystarczy zadzwonić do ubezpieczyciela, aby otrzymać pomoc. Jeśli korzystamy z assistance, bez problemu dowiemy się chociażby, gdzie jest najbliższa przychodnia czy też co zrobić krok po kroku, gdy uczestniczyliśmy w wypadku komunikacyjnym. Dzięki temu nie musimy się dodatkowo stresować, bo otrzymamy szybką pomoc.

Samo ubezpieczenie na wypadek śmierci bardzo pomoże bliskim ubezpieczonego, gdy jego nagle zabraknie. Żadna rodzina nie chce myśleć o śmierci najbliższych, ale niestety może się to stać. A zwykle dzieje się to w najmniej oczekiwanym momencie. Mając wykupione ubezpieczenie, możemy mieć chociaż pewność, że zapewnimy stabilizację finansową naszej rodzinie i zadbamy o ich komfort.

Natomiast wybierając ubezpieczenie oszczędnościowe, dbamy o bliskich podwójnie. W ramach tego ubezpieczenia możemy odkładać środki choćby na przyszłość dzieci czy na swoją emeryturę. A zatem i w ten sposób dbamy o siebie i swoją rodzinę.

Ubezpieczenie oszczędnościowe czy lokata?

Jeśli bardzo zależy nam na aspekcie oszczędnościowym polisy, możemy się zastanawiać, czy nie opłaca się bardziej założyć lokatę. Jednak są tu duże różnice między tymi produktami. Wybierając polisę ubezpieczeniową, przede wszystkim mamy też ubezpieczenie na życie, a przy lokacie po prostu odkładamy pieniądze, oczekując zysku. Ponadto w ubezpieczeniu co miesiąc płacimy składki, a więc stopniowo powiększamy kapitał. Wybierając lokatę, od razu musimy wpłacić cały kapitał i nie ma możliwości dopłacić go do tej samej lokaty, choć można założyć nową. Jest jeszcze jedna istotna różnica. Zyski z lokat bankowych obłożone są 19% podatkiem Belki, natomiast w przypadku oszczędności gromadzonych w towarzystwie ubezpieczeniowym nie musimy odprowadzać tego podatku. A zatem zarabiamy więcej, bo po prostu nie tracimy na podatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here