Jak się mówi po angielsku biurko?
Jak się mówi po angielsku biurko?

W języku angielskim, słowo „biurko” tłumaczone jest jako „desk”.

10 przydatnych zwrotów związanych z biurkiem po angielsku

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, jak powiedzieć po angielsku „biurko”? Jeśli tak, to jesteś we właściwym miejscu! W dzisiejszym artykule przedstawimy Ci 10 przydatnych zwrotów związanych z biurkiem po angielsku. Bez dalszego przedłużania, zaczynajmy!

Pierwszym zwrotem, który chcielibyśmy Ci przedstawić, jest „desk”. Jest to najbardziej podstawowe słowo, które oznacza biurko. Możesz go używać w różnych kontekstach, na przykład: „I have a lot of work to do at my desk” (Mam wiele pracy do wykonania na biurku).

Kolejnym zwrotem jest „office desk”. Jest to bardziej specyficzne określenie, które odnosi się do biurka znajdującego się w biurze. Możesz powiedzieć na przykład: „I need to organize my office desk” (Muszę zorganizować swoje biurko w biurze).

Jeśli chcesz powiedzieć, że coś znajduje się na biurku, możesz użyć zwrotu „on the desk”. Na przykład: „There is a pen on the desk” (Na biurku jest długopis).

Kolejnym przydatnym zwrotem jest „writing desk”. Oznacza on biurko, które jest specjalnie przeznaczone do pisania. Możesz powiedzieć na przykład: „I prefer to write at a writing desk” (Wolę pisać przy biurku do pisania).

Jeśli chcesz powiedzieć, że coś jest pod biurkiem, możesz użyć zwrotu „under the desk”. Na przykład: „I keep my files under the desk” (Trzymam swoje pliki pod biurkiem).

Kolejnym zwrotem jest „computer desk”. Jest to biurko, które jest specjalnie zaprojektowane do pracy z komputerem. Możesz powiedzieć na przykład: „I need a new computer desk for my home office” (Potrzebuję nowego biurka komputerowego do mojego domowego biura).

Jeśli chcesz powiedzieć, że coś jest na biurku, możesz użyć zwrotu „on top of the desk”. Na przykład: „There is a stack of papers on top of the desk” (Na biurku znajduje się stos papierów).

Kolejnym przydatnym zwrotem jest „corner desk”. Jest to biurko, które jest zaprojektowane do umieszczenia w rogu pomieszczenia. Możesz powiedzieć na przykład: „I have a corner desk in my bedroom” (Mam biurko narożne w mojej sypialni).

Jeśli chcesz powiedzieć, że coś jest obok biurka, możesz użyć zwrotu „next to the desk”. Na przykład: „I have a bookshelf next to the desk” (Mam regał na książki obok biurka).

Ostatnim zwrotem, który chcielibyśmy Ci przedstawić, jest „standing desk”. Jest to biurko, które jest zaprojektowane tak, aby można było pracować na stojąco. Możesz powiedzieć na przykład: „I recently switched to a standing desk for better posture” (Ostatnio przeszedłem na biurko stojące dla lepszej postawy).

Mamy nadzieję, że te 10 przydatnych zwrotów związanych z biurkiem po angielsku okażą się dla Ciebie pomocne. Pamiętaj, że praktyka czyni mistrza, więc nie wahaj się ich używać w codziennych rozmowach. Powodzenia!

Pytania i odpowiedzi

Jak się mówi po angielsku „biurko”?
Odpowiedź: „desk”

Konkluzja

Desk.

Wezwanie do działania: „Sprawdź, jak się mówi po angielsku ‚biurko’ i poszerz swoje słownictwo! Kliknij tutaj, aby odwiedzić stronę:”

Link tagu HTML: https://warszawskisznyt.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here