Co potrzebne dla noworodka w domu

Gdy zacznie się zbliżać czas na pojawienie się w naszym domu nowej osoby większość rodziców dopadają myśli co będzie potrzebne by stworzyć dziecku jak najlepsze warunki i co najważniejsze by o niczym nie zapomnieć co może być przydatne w początkowych dniach po porodzie.
Odwiedzając sklepy z artykułami dla niemowląt można dostać lekkiego zawrotu głowy, ponieważ wyposażenie sklepów są na prawdę wysoko rozwinięte, dlatego warto rozłożyć wszystkie czynności na okres ostatnich kilkunastu lub kilku tygodni przed rozwiązaniem, by mieć czas na spokojne i przemyślane zakupy. Aby przygotować dom na przybycie noworodka należy pamiętać przede wszystkim o rzeczach praktycznych, które dobrze mieć pod ręką ale jest też kilka rzeczy, które w naszym domu muszą znaleźć się obowiązkowo.
Co potrzebne dla noworodka w domu. Zacznijmy od najpotrzebniejszej rzeczy czyli łóżeczka to w nim noworodek, a później niemowlak będzie spędzać najwięcej czasu. Najważniejsze by łóżeczko miało funkcję regulacji wysokości materaca, gdyż z czasem rozwijania się umiejętności ruchowych dziecka dla jego bezpieczeństwa należy stopniowo obniżać położenie materaca. Drugą kwestią jest materac należy dobrać taki, który idealnie wpasuje się wymiarami w łóżeczko, ponadto dla własnej wygody i higieny warto wybrać taki materac, który będzie się łatwo czyścił. Materac nie powinien być ani za miękki ani za twardy,najlepiej by był wykonany z pianki bądź gąbki. W łóżeczku wystarczą noworodkowi tylko dwie rzeczy, prześcieradło najlepiej te na gumkę oraz lekka kołdra bądź kocyk w poszewce na chłodne noce. Oprócz tego warto mieć w pobliżu przewijak, można umieścić go bezpośrednio na łóżeczku lub przytwierdzić na stałe na szafce, którą należy ustawić blisko łóżeczka. Warto by obok przewijaka mieć pod ręką niezbędne kosmetyki do zmiany pieluszki, tj. pampersy, chusteczki nawilżane, ubranka na zmianę. Miejsce na składowanie brudnych pieluszek nie jest niezbędne ale bardzo praktyczne, warto więc też pomyśleć o torebkach na pieluszki, które pochłaniają brzydkie zapachy oraz o specjalnym koszu.
Kolejną jedną z ważniejszych rzeczy jest wózek jednak decyzję na jaki się zdecydować muszę podjąć rodzice biorąc pod uwagę wagę i wymiary w przypadku ograniczonego miejsca na przechowywanie, czy konieczności wnoszenia wózka po schodach. Najważniejsze by w pierwszych miesiącach był to klasyczny wózek gondola z dużymi kołami i dobrą amortyzacją. Jeśli macie samochód niezbędny będzie również fotelik, noworodek musi zawsze jeździć tyłem do kierunku jazdy, a fotelik powinien być w odpowiednim zakresie wagowym dziecka.
Kolejnym miejscem w naszym domu, w którym musimy umieścić niezbędne rzeczy dla noworodka jest łazienka. Powinna się w niej znaleźć przede wszystkim wanienka, kosmetyki do kąpieli oraz termometr przystosowany do mierzenia temperatury wody, natomiast ręcznik po kąpieli powinien być duży i miękki świetnie sprawdzi się taki z kapturkiem by okryć główkę dziecka. W przypadku noworodków najlepiej używać produktów hipoalergicznych i przeznaczonych dla noworodków, ponieważ maluchy mają bardzo wrażliwą skórę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here