herbatki dla noworodka

Herbatki ziołowe są zalecane przy leczeniu różnych dolegliwości zdrowotnych niemowlaka, ponadto dostarczają organizmowi witaminy z grupy B oraz witaminy C i A. Dodatkowo różne herbatki świetnie sprawdzą się także w upalne jak i chłodniejsze dni. W szerokiej ofercie tych produktów z łatwością można znaleźć również takie, które można podawać nawet najmłodszym dzieciom. Można zaparzać je z torebek lub poprzez rozpuszczenie gotowego granulatu w ciepłej bądź zimnej wodzie, jednak trzeba pamiętać, że woda zawsze musi być przegotowana. Wybierając gotowy granulat należy spojrzeć od jakiego wieku można go podawać dziecku. W żadnym przypadku nie można podawać noworodkowi czarnej bądź zielonej herbaty, ponieważ zawierają one sporą ilość teiny, która może być niebezpieczna dla zdrowia małego dziecka.
Jakie herbatki dla noworodka?
Jedną z najpopularniejszych herbatek stosowanych przez rodziców jest herbatka rumiankowa, ma ona działania przeciwzapalne i przeciwbakteryjne. Dodatkowym działaniem takiej herbaty jest zmniejszenie bólu brzucha czy bólu spowodowanego ząbkowaniem. Taką herbatkę możemy podać noworodkowi nawet po 1 tygodniu życia. Kolejnym z polecanych napojów dla dzieci nawet po pierwszych dniach życia jest herbatka z kopru włoskiego ma ona właściwości regulujące trawienie i likwidujące wzdęcia. Można podawać ją noworodkowi w przypadku występowania kolek jelitowych, które powodują skurcze i bóle brzucha.
Powyższe propozycje naparów są przeznaczone dla dzieci od pierwszych tygodni życia, jednak im dziecko jest starsze wybór herbatek i ich zastosowań rozszerza się. Od 4 miesiąca życia w przypadku przeziębienia warto sięgnąć po herbatkę z dzikiej róży, która jest bogata w witaminę C, dodatkowo ma działania wzmacniające organizm dlatego też świetnie sprawdzi się także po chorobie w okresie rekonwalescencji małego organizmu. Również herbatka z melisy może być podawana niemowlakowi od czwartego miesiąca życia. Świetnie sprawdzi się w przypadku występujących kolek jelitowych, ponieważ działa uspakajająco co pomaga maluszkowi zasnąć łagodząc ból brzucha.
Kolejną grupą herbatek są te od szóstego miesiąca życia. Jedną z takich herbatek jest herbata miętowa, która świetnie wpływa na bóle brzuszka oprócz tego posiada działanie przeciwzapalne i przeciwskurczowe. W przypadku nieznacznie podniesionej temperatury i przeziębienia warto przygotować niemowlakowi do picia ciepły napar z malin, lipy lub czarnego bzu. Takie herbatki pobudzają układ odpornościowy i uzupełniają witaminę C w organizmie, dodatkową właściwością napoju jest działanie uspakajające.
Należy pamiętać, że wszystkie herbatki bez znaczenia na wiek dziecka najlepiej przygotowywać bez słodzenia. Szczególnie w tym pierwszym okresie życia jeśli noworodek nie ma żadnych dolegliwości zdrowotnych warto przemyśleć kwestię podawania mu herbatek, w przypadku gdy dziecko karmione jest piersią mleko matki jest wystarczające by zaspokoić pragnienie noworodka, w razie potrzeby można też sięgnąć po zwykłą przegotowaną wodę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here