poduszki korekcyjne

Na rynku produktów ortopedycznych dedykowanych osobom borykającym się z różnego rodzaju schorzeniami kręgosłupa znajdziemy szeroki wachlarz sprzętu dedykowanego poprawie komfortu codziennego wypoczynku. Doskonałym przykładem takich przedmiotów są poduszki korekcyjne. To specjalistyczne wyposażenie zaprojektowane z myślą o optymalnym podparciu głowy, służące odciążeniu kręgosłupa w odcinku szyjnym, sprzyjające rozluźnieniu stale napiętych mięśni karku i ramion. 

Jak wyglądają poduszki ortopedyczne i co je wyróżnia?

Cechą charakterystyczną wszystkich poduszek ortopedycznych jest zdecydowanie wyższy poziom twardości niż poduszek puchowych typu tradycyjnego. To przedmioty wykonane ze specjalnego, dość sztywnego rodzaju pianki, które jednak ugniatają się pod wpływem nacisku, dostosowując się w ten sposób do anatomicznej budowy ciała każdego człowieka. Odpowiednio wyprofilowane poduszki korekcyjne ugniatają się tylko w tych punktach, na które wywierany jest największy nacisk, czyli w miejscu styku głowy z materiałem. Tam, gdzie zwykle jest wolna przestrzeń, czyli w okolicach szyi i karku, pianka się nie ugniata, tym samym zapewniając skuteczne podparcie dla szyjnego odcinak kręgosłupa. To sprzyja neutralizacji dolegliwości bólowych związanych z napięciem mięśni i jest sprawdzonym działaniem profilaktycznym, chroniącym przed różnego rodzaju zwyrodnieniami.

Kiedy warto sięgać po takie poduszki?

Umiejętnie wyprofilowana i wykonana z dobrej jakości pianki poduszka korekcyjna to najlepszy sposób na uniknięcie dolegliwości bólowych związanych ze zwyrodnieniami w odcinku szyjnym kręgosłupa. Profesjonalne poduszki korekcyjne polecane są zarówno w profilaktyce, czyli zapobieganiu zwyrodnieniom, jak i przy istniejących zmianach powodujących poważne dolegliwości bólowe. Stosowanie tego typu sprzętu zalecane jest także osobom, które budzą się niewyspane z powodu stale napiętych mięśni karku lub ramion. To częste zjawisko w przypadku osób wykonujących prace siedzące, prowadzących mało aktywny tryb życia. Dzięki zastosowaniu umiejętnie wyprofilowanej poduszki mięśnie mogą się rozluźnić, co sprzyja odprężeniu i pozwala lepiej się wysypiać.

W sprzedaży możemy znaleźć wiele rodzajów poduszek korekcyjnych. Najczęściej spotykane modele mają formę charakterystycznego klina z wyraźnie zaznaczonym wałkiem, który stanowi podparcie dla szyjnego odcinka kręgosłupa. Popularnym sprzętem są także ergonomiczne poduszki wykonane z pianki Memory, która utrwala anatomiczny kształt ciała, zapewniając dobre podparcie i wystarczającą miękkość, by gwarantować wysoki poziom komfortu snu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here