Co jaki czas karmić noworodka?

Rodzice, którym dopiero co urodziło się pierwsze dziecko, pytają swych bardziej doświadczonych znajomych: co jaki czas karmić noworodka? Nie wiedzą, jak długie powinny być przerwy między posiłkami i czy w ogóle istnieją określone zasady dotyczące karmienia małych dzieci. Warto posiadać bogatą wiedzę na ten temat. Może się ona przydać niemal w każdej chwili! Co jaki czas karmić noworodka, aby mieć pewność, że nie będzie głodny i będzie miał dostarczoną odpowiednią ilość kalorii? Zalecenia pediatrów są inne w przypadku karmienia piersią i inne, jeśli maluch karmiony jest mlekiem modyfikowanym.
Mama, która karmi dziecko własną piersią, jest ciekawa, co jaki czas karmić noworodka, aby przybierał prawidłowo na wadze. Jeśli nigdzie nie może znaleźć tej informacji, może zapytać się o to położnej lub pediatry który powie jej, jak często powinna podawać maluszkowi pierś. Zazwyczaj jednak jest tak, że wszelkie informacje okazują się zbędne – dziecko samo sygnalizuje, kiedy jest głodne i domaga się mleka! Inaczej jest w przypadku dzieci karmionych mlekiem modyfikowanym. Co jaki czas karmić noworodka sztucznym pokarmem? Tutaj przerwy są dokładnie określone i mamy powinny starać się ich pilnować, inaczej dziecko może przybierać zbyt dużo w szybkim tempie!
To, co jaki czas karmić noworodka mlekiem modyfikowanym, zależy od wieku niemowlaka- im starszy, tym przerwy stają się dłuższe! Pilnując zalecanych przez lekarza porcji, mama może być pewna, że dostarcza dziecku odpowiednią ilość kalorii i składników odżywczych.
Kobiety które karmią piersią, chciałyby wiedzieć, co jaki czas karmić noworodka. Nie wiedzą, w jaki sposób postępować, aby wyszło to dziecku na dobre. Współcześni lekarze zalecają, aby maluszka karmić tak często, jak on sam tego potrzebuje. Dzięki temu mamy nie muszą skrupulatnie pilnować, co jaki czas karmić noworodka piersią. Dziecko samodzielnie informuje, kiedy czuje głód. W ten sposób zaspokajane są jego naturalne potrzeby i otrzymuje tyle pokarmu, ile potrzebuje.
Czasami młode, niedoświadczone mamy bardzo przywiązują wagę do każdego szczegółu dotyczącego dziecka. Bywa, że popadają w przesadę i bardzo przejmują się tym, co ile karmić dziecko i czy prawidłowo przybiera ono na wadze. Są tak przejęte swoją rolą, że czasem wręcz przekarmiają malucha, gdyż ciągle mają wrażenie, że zbyt mało on zjada! Takie zachowanie nie prowadzi do niczego dobrego. Przekarmiane dziecko nie tylko gorzej się rozwija, ale także istnieje ryzyko, że będzie zmagało się z nadwagą w przyszłości! Lepiej będzie, jeśli kobieta zapyta się lekarza, co jaki czas karmić noworodka mlekiem modyfikowanym, aby nie przybierał zbyt dużo i mógł rozwijać się prawidłowo. Pediatra pomoże niedoświadczonej mamie i doradzi, jak często dziecko powinno dostawać mleko i jakie ilości są dla niego odpowiednie. Warto także poczytać specjalistyczne poradniki, w których można między innymi znaleźć informacje o tym, co jaki czas karmić noworodka. Każda kobieta powinna poznać te informacje, zanim urodzi pierwsze dziecko!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here