Chiny

Myśląc o wakacjach, turyści zazwyczaj biorą pod uwagę kierunki egzotyczne, gdzie dookoła będą otaczać ich piękne plaże z urodzajnymi palmami, a zabytki każdego dnia odkryją przed nimi nową historię i kulturę. Dziś, proponujemy miejsce, które zachwyca turystów już od zrobienia pierwszych kroków na lotnisku. Chiny, bo to o nich mowa to kraj ogromny, przepełniony nowoczesną technologią, ale i zabytkami, miejscami, jedzeniem, którego nie znajdzie się w innym zakątku świata. Zainteresowani? Zapraszam poniżej.

  1. Chiny z biurem podróży

Chiny z biurem podróży to dobry pomysł na wakacje o każdej porze roku. Ten kraj oferuje turystom każdego miesiąca pełno doznań i nowych wrażeń. Decydując się na Chiny z biurem podróży, możemy mieć pewność, że przewodnicy oprowadzą nas po wszystkich najważniejszych miejscach i zabytkach tego państwa oraz że poznamy lokalne życie, kulturę i jedzenie.

  1. Chiny w krainie złotego smoka

Będąc w Chinach, koniecznie trzeba zobaczyć Pekin, który jest miastem pełnym kulturowych skrajności. To miasto nigdy nie zasypia. Obowiązkowym punktem wycieczki w stolicy Chiny jest Zakazane Miasto. Odbywały się tam dawniej największe uroczystości rangi państwowej. Będąc w Pekinie, nie wolno ominąć Placu Niebiańskiego Spokoju, gdzie znajduje się Mauzoleum Mao. Również tam znajduje się Chińskie Muzeum Narodowe przecenione ważnymi, historycznymi eksponatami dla Chińczyków oraz Pomnik Bohaterów Ludu. Eksplorując Pekin, należy koniecznie udać się do Świątyni Nieba. Okalający je park zdecydowanie zachęca do długich i relaksujących spacerów na świeżym powietrzu. Największe wrażenie jednak zrobi na turystach Pałac Letni. Umiejscowiony jest on nad rozległym i zapierającym dech w piersi jeziorem z malowniczymi widokami. Będąc w Chinach, oprócz Pekinu również trzeba obowiązkowo udać się do Szanghaju – najludniejszego miasta w Chinach. Pełne jest ono nowoczesnych, wysokich wieżowców i cały czas widać spieszących się ludzi. Najbardziej charakterystycznym i godnym zwiedzenia punktem tego miasta jest Perła Orientu. Perła Orientu to najwyższa wieża telewizyjna w Azji. Jak wyglądają Chiny w krainie złotego smoka? Wybierając się do Chin warto również pospacerować najbardziej znanymi w dużych miastach ulicami, gdzie reklamy znanych, sławnych marek aż krzyczą do nas z witryn. To tu bowiem jest najwięcej sklepów z elektroniką, to tu znajdziemy najwięcej sklepów z odzieżą. To tu kupimy mniej lub bardziej przydatne gadżety, o których w Polsce nawet nigdy nie słyszeliśmy. Pamiątki z Chin są bardzo oryginalne.

  1. Jedzenie w Chinach – nowe smaki

Będąc w Chinach, nie sposób nie skosztować lokalnej kuchni. To tu bowiem ryż smakuje wyjątkowo i zupełnie inaczej niż w Polsce. Ryż dodawany jest do każdej potrawy, dlatego turyści zjedzą go tu na pewno na ostro, słodko, słono czy z kwaśnymi dodatkami. Mimo iż Chińczycy nie jedzą dużo, to porcje w lokalach i restauracjach są naprawdę spore. Warto udać się do miejsc, w których jedzą lokalni mieszkańcy, gdyż wówczas można mieć pewność, iż jedzenie będzie smaczne i tanie. Przewodnicy na pewno zadbają o to, by turyści podróżujący z nimi spróbowali lokalnych przysmaków oraz skosztowali zupełnie nowych potraw, których na próżno szukać w naszym kraju. Wiele z nich zaskoczy i zapadnie na długo w pamięć.

  1. Dlaczego warto udać się z biurem do Chin?

Ze względu na chińską pisownię może okazać się trudne indywidualne poruszanie w tym kraju, dlatego też warto na taką wycieczkę wybrać się z biurem podróży. Doświadczeni przewodnicy oprócz znanych miejsc, przekazują turystom ogromną dawkę wiedzy, jak się żyje na co dzień w tym kraju, dzielą się ciekawostkami, których na próżno szukać w przewodnikach oraz jak najbardziej chcą przybliżyć codzienne życie mieszkańców. Taki wyjazd to nie tylko poznanie nowego kraju, ale i poznanie innych stylów życia i kultury.

Taka wycieczka jest strzałem w dziesiątkę dla wszystkich, którzy niekoniecznie chcą spędzić dwa tygodnie, leżąc na plaży. To wycieczka przede wszystkich dla osób lubiących odkrywać nowe miejsca. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy kochają spacery, zwiedzanie i poznawanie nowej kultury i zwyczajów. To wyjazd, który zapadnie w pamięć na długo zarówno tym młodym i starszym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here