Bycie matką- prawdziwa rewolucja w życiu kobiety

Noworodek to prześliczny Słodziak, na którego można patrzeć godzinami. Ta rumiana buźka, drobne rączki czy maleńkie stópki są naprawdę apetyczne i chciałoby się je od razu schrupać. Jednak trzeba też pamiętać, że choć ta istotka wygląda tak uroczo i niewinnie, potrafi dać człowiekowi nieźle popalić. Szczególnie noce bywają bardzo ciężkie. Taki noworodek nie odróżnia przecież jeszcze dnia od nocy. Gdy się wyśpi, może nabrać ochoty na zabawę, nawet w środku nocy. On nie będzie zważał na fakt, że po prostu padasz na twarz i chciałabyś położyć się teraz do swojego łóżka.

Zresztą chęć figlowania to nie jedyna atrakcja, jaką ma w nocnym repertuarze Twoja pociecha. Karmienie piersią na żądanie może występować dwa czy trzy razy w ciągu nocy. Bywają jednak chwile, gdy Twój maluszek staje się istnym głodomorem. Wtedy może dojść do sytuacji, że będziesz go karmiła co dwie godziny. Jak trudno zwlec się z łóżka w tym momencie, wie jedynie kobieta. Mężczyźni zazwyczaj śpią jak niedźwiedzie, więc nie słyszą wołania swojego potomstwa. Kolejny problem, z jakim trzeba się zmierzyć to kolka jelitowa. Może się zdarzyć, iż maluszek podczas karmienia nałyka się pęcherzyków powietrza. One z kolei gromadząc się w jego brzuszku, wywołują silny ból. Noworodek oczywiście nie umie o tym powiedzieć, więc jedyne co może zrobić w tym przypadku to zacząć głośno płakać. Ty nie wiedząc, o co mu chodzi, zaczynasz panikować i usilnie szukasz przyczyny jego płaczu.

Sprawdzasz, czy nie ma mokro, czy nie jest głodny, czy nie chce mu się spać. Gdy wszystkie Twoje pomysły zawodzą, domyślasz się, że trzeba go wziąć na ręce i trochę ponosić. Krążysz z nim po całym pokoju, mając nadzieję, że w końcu przestanie płakać i zaśnie. Gdy Twoje starania odnoszą skutek i noworodek ląduje w łóżeczku z zamkniętymi oczami- odczuwasz wyraźną ulgę. Liczysz, choć na odrobinę snu, bo powieki same Ci się kleją, a mózg już dawno odmówił posłuszeństwa. Poranek i cały dzień też nie wyglądają dużo lepiej. Twoja pociecha w całości pochłania Twój cenny czas. Pozostają jedynie krótkie momenty spokoju, podczas których możesz przygotować obiad lub posprzątać mieszkanie. Pozostała część to głównie zmagania z kupkami, pieluchami, gryzaczkami czy karmieniem piersią.

Trudnym wyzwaniem jest też zabranie brzdąca na spacer. Takiego delikwenta trzeba najpierw ubrać, a on nie jest skłonny do współpracy i robi wszystko, by Ci to utrudnić. Potem trzeba znieść wózek spacerowy ze schodów, a następnie włożyć tam dziecko i porządnie je przypiąć pasami. Wieczór to z kolei inne wyzwania. Najpopularniejszym jest kąpiel. Niemowlaki lubią się pluskać, bo to je odpręża. Natomiast obcinanie paznokci trzeba wykonać, gdy pociecha już śpi. To taka niepisana zasada, no bo kiedy obcinać paznokcie noworodkowi. W dzień jest on zbyt pobudzony i mogłabyś niechcący zrobić mu krzywdę. Gdy śpi, uspakaja się i nie rusza gwałtownie rączkami. Musisz przyznać, że gdy zostałaś matką, spodziewałaś się, że dziecko zmieni całe Twoje dotychczasowe życie, ale nie sądziłaś, że aż tak.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPranie ubranek
Następny artykułPępkowe sprawy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here